Per pastarąjį ketvirtį amžiaus moterų, pasiryžusių gimdyti sulaukus 40-ies, skaičius išaugo 90 proc.! O dar visai neseniai vėlai gimdančiomis panelėmis buvo laikomos sulaukusios 30, 28 ir net 25 metų.
Kuo vadovaujasi suaugusios mamos, ryždamosi tokiam žingsniui?
1. Savirealizacija
Prieš ryždamosi nėštumui šiuolaikinės moterys trokšta pagyventi dėl savęs, pasisotinti laisve, pasiekti karjeros, susikurti materialinę gerovę ir pamatyti pasaulio.
Norint moraliai subręsti ir pasiruošti mamos vaidmeniui, reikia įgyti vidinę pusiausvyrą ir ramybę. Tik taip moteris jausis visaverte ir subrendusia asmenybe, kuri turi ką perduoti savo vaikui.
2. Sąmoningumas
Neretai jaunos merginos gimdo ne savo noru, bet susiklosčius aplinkybėms. Jos nespėja pajusti meilės naujagimiui ir iškart pasineria į krūvą problemų ir rūpesčių. Pasekmė – vaikuose jos mato savo ankstyvo suaugimo ir gyvenimo sunkumų priežastį.
Tuo tarpu subrendusios moterys motinystę pasitinka gana sąmoningai ir pagrįstai. Joms vaiko atsiradimas – ilgai lauktas stebuklas ir džiaugsmas.
3. Gyvenimo patirtis
30 metų tėvai jau būna įgiję pakankamai patirties ir įgūdžių, kuriuos vėliau gali perduoti savo vaikui. Tokiose šeimose vaikai gauna daugiau būtinių žinių socializacijai visuomenėje ir adaptacijai įvairiose gyvenimo sferose.
4. Finansinis stabilumas
Sunku ginčytis, kad subrendę tėvai kur kas savarankiškesni finansiškai nei vos pilnametystės sulaukusios mamos ir tėčiai. Sulaukę 40-ies žmonės moka planuoti šeimos biudžetą ir protingai disponuoti lėšomis, o tai, aišku, tampa tvirtu vaiko laimingos ateities pagrindu.
5. Tvirtesni santykiai šeimoje
Perkopę per 30 metų potencialūs tėvai jau įgijo tam tikros šeiminių santykių patirties, išmoko išvengti konfliktų ir rasti kompromisų. Tai liudija, kad vaikas augs ramioje aplinkoje, be stresų ir šeimos dramų, o tai teigiamai veiks jo psichiką.
6. Grožis ir sveikata
Jei norite kuo ilgiau išlikti jauna, graži ir sveika, būtinai ryžkitės gimdyti po 40-ies. Gydytojai įsitikinę, kad hormonai, kurie gaminami moters organizme, kol ji nešioja vaisių, teigiamai veikia odos, širdies ir kraujagyslių sistemos būklę, mažina cholesterolio lygį, taip pat saugo nuo osteoporozės.
Vyresnio amžiaus gimdyvėms kur kas vėliau prasideda klimaksas, o tai prailgina moters seksualinį gyvenimą. Veltui baiminatės, kad vėlyvas nėštumas gali baigtis komplikacijomis. Mokslininkai jau seniai įrodė, kad 40-mečių moterų šansai pagimdyti sveikus mažylius ne ką mažesni nei 20-mečių mamyčių.