6 dalykai, apie kuriuos reikia tylėti, net jei klausia


Mes, žmonės, – socialūs padarai, tad mums sunku nebendrauti. Sunku su niekuo nekalbėti, sunku nesidalinti mintimis ir tuo, kas slegia. Tačiau kartais mūsų bendravimas tampa ne „maistu smegenims“, o tikrų tikriausiais „nuodais“, kurie verčia pašnekovą kuo greičiau pabaigti pokalbį ir kuo rečiau su mumis kontaktuoti.

1. Asmeninės ligos

Viena – jeigu jūsų būkle domisi iš tiesų artimas draugas, giminaitis ar šeimos narys. Tačiau daugumos žmonių nedomina tyrimų ir gydytojų lankymo rezultatai bei jūsų savijauta dienomis ir valandomis. Mes mėgstame kalbėti apie save, o sulaukę tam tikro amžiaus – ir apie savo sveikatą. Jei dvi močiutės ant suoliuko aptaria artritą, tikriausiai tai yra jų bendra problema ir jos dalinasi gydymo būdais, bet jūsų dantenų uždegimas ar, atleiskite, hemorojus – jūsų asmeninis rūpestis.

2. Ankstesni santykiai

Kažin ar pavyks išvengti šios temos pradedant naujus santykius. O ir nereikia. Pasitaikius tinkamam momentui (nereikia jo specialiai tykoti), reikėtų papasakoti/išklausyti pasakojimo apie mylimo žmogaus praeitį. Tai leis mums labiau suprasti žmogaus charakterį ir nupieš tikslesnį jo asmenybės portretą. Bet pakanka pripažinti, kad santykiai buvo, ir trumpai papasakoti, dėl kokios priežasties nutrūko, užuot svarsčius, ar jums kartu buvo gerai, ką veikėte ir kur lankėtės. Tai – praeitis, o jūs atvertėte naują puslapį.

3. Asmeninis archyvas

Kartais mūsų prašo parodyti atostogų nuotrauką. Ir tada mus aplanko didžiulė pagunda pademonstruoti visas 150 nuotraukų, įskaitant ne pačius geriausius kadrus. Tas pats galioja ir kalbant apie rankdarbius, šeimos albumus, mėgstamiausius vaizdo įrašus ir t. t. Per didelis įkyrumas tikrai nenuteiks žmogaus palankiai, atvirkščiai, privers jį greičiau pabėgti.

4. Svetimos paslaptys

Liežuvavimas yra tabu. Ne tik todėl, kad nešiojate padoraus žmogaus kaukę, o todėl, jog apkalbos – negarbingas ir nemalonus reikalas. Situacija gali pasikeisti taip, kad po kurio laiko faktai bus iškraipyti, o jūs būsite nurodomas kaip pagrindinis šaltinis. Ir bus labai gėda! O ir į svetimus reikalus kištis nevalia, ypač šeimos. Pavyzdžiui, prigavote draugės vyrą meluojantį. Nutylėsite? Pasakysite? Turbūt reikėtų leisti jiems patiems išsiaiškinti, kad darydami paslaugą nepridarytumėte bėdų.

5. Svetimi vaikai

Įsiminkite paprastą taisyklę: niekada nekritikuokite vaikų jų tėvų akivaizdoje. Ypač jeigu šalia yra vaikų motina. Net jeigu sakote teisingus dalykus, motina nesutiks, tik dar labiau įtvirtins nuomonę, kad jos vaikas – pats geriausias.

6. Mylimiausias „aš“

Apie save iš viso stenkitės kalbėti kuo mažiau. Pirmiausia kuo mažiau apie jus žino, tuo geriau ir ramiau klostosi gyvenimas. Be to, visada rizikuojate nepastebimai užsikalbėti, ir tada dialogas virs monologu. Tylėjimas visada geriau už tuščiažodžiavimą ir, kaip sakė Fiodoras Dostojevskis:

Drauge mano, prisimink, kad tylėti – gera, saugu ir gražu. Tylėjimas visada gražu, o tylenis visada gražesnis už kalbantį.

Jeigu pirmiausia galvosite apie tą, su kuriuo kalbate, tapsite nuostabiu pašnekovu ir iš naujo pažiūrėsite į bendravimą. Juk jeigu kiekvienas laukia savo eilės, kad įterptų žodį, kurio kitas neišgirs, situacija virsta nebylio ir kurčiojo pokalbiu.