6 patikrintos gyvenimo taisyklės


Ar jums teko girdėti, kad istorija vystosi cikliškai? Kas šimtmetį mūsų gyvenimas atlieka naują vingį ir jeigu žmonija pamiršta ar neįsisavina praeities pamokų, pasikartoja jau „išeita medžiaga“.

Kiekvienam mūsų gyvenimas taip pat vis pateikia pamokų, tad nereikėtų pamiršti pagrindinių taisyklių, kurios visada suveikia.

1 taisyklė: su gamta geriau nejuokauti
Vienu metu Kinijoje buvo vykdoma didžiulė žvirblių naikinimo kampanija, nes šie masiškai siaubė grūdų laukus. Kadangi gamtoje viskas yra susiję tarpusavyje, paukščių dingimas sukėlė skėrių antpuolį, o to nebūtų nutikę, jeigu sparnuotieji „sanitarai“ ir toliau dirbtų savo darbą.

2 taisyklė: uždraustas vaisius – saldus
Tereikia uždrausti kokį nors produktą ir jo vartojimas iš karto padidėja. Amerikos valdžios bandymai sumažinti gyventojų suvartojamo alkoholio kiekį turėjo atvirkštinį efektą. Spiritinius gėrimus pradėjo vartoti dar didesniais kiekiais, be to, užgimė galingas kontrabandinis tinklas.

3 taisyklė: bėda arba bendri interesai suartina
Yra daugybė istorinių šios taisyklės pavyzdžių! Paimkime kad ir Antrąjį pasaulinį karą, kai kovoje su bendru priešu susitelkė įvairių šalių ir tautų pajėgos. Netgi biuro kolektyve galima pastebėti, kaip žmones suartina bendri interesai arba „draugystė prieš ką nors“.

4 taisyklė: daugybė naudingų atradimų buvo atsitiktiniai
Kaip rodo gyvenimas, galima metų metus spręsti vieną ar kitą problemą, o galiausiai sprendimą rasti visiškai netikėtai, net neturint konkretaus tikslo. Kaip pavyzdį galime pateikti teflono, penicilino, mikrobangų krosnelės, sacharino ir kitus didžiuosius žmonijos atradimus.

5 taisyklė: ne viskas, kas spindi auksu, yra auksas
Perfrazuojant šią taisyklę, ji yra apie tai, kad išorė apgaulinga ir ne visi geradariai tokie yra iš tikrųjų.

Labai geras pavyzdys yra „Trojos arklys“, kuris iš išorės atrodė kaip prabangi dovana, o iš tikrųjų tebuvo gudrus priešų manevras. Kiekvieną kartą, kai be aiškios priežasties gaunate dovaną ar paslaugą, pagalvokite apie galimą klastą. Toli gražu ne viskas gyvenime daroma atsitiktinai arba šiaip sau.

6 taisyklė: atsargius ir Dievas saugo
Šios taisyklės esmė yra saugumo priemonės, kurių nebūna per daug. Geriau apsidrausti negu tikėtis, kad gal pasiseks. Pavyzdys – tragiškas „Titaniko“ keleivių likimas. Katastrofos aukų galėjo būti gerokai mažiau, jeigu būtų laikomasi visų saugumo taisyklių ir patikrintas gelbėjimosi valčių skaičius.