6 socialinių tinklų publikacijų tipai, rodantys žemą savivertę


Gyvename socialinių tinklų epochoje, tad neretai galima stebėti keistą žmonių elgesį, rodantį, kad jie turi savivertės problemų. Savo išvaizda, o kartais ir gyvenimu nepatenkinti arba atvirkščiai, patenkinti individai skirtingai išreiškia savo vidinę kovą. Pagrindiniai jų elgesio šablonai aprašyti žemiau.

1. Publikuoja per daug asmenukių, nufotografuotų veidrodyje

Brunelio universiteto (Londonas, Didžioji Britanija) ir Arkanzaso universiteto (JAV) mokslininkai teigia, kad žmonės, kurie neįsivaizduoja savo gyvenimo be asmenukių ir jų publikavimo, mažų mažiausiai nepasitiki savimi ir jiems nuolat reikia paskatinimo, išreikšto mygtuko „patinka“ paspaudimais ir komentarais.

2. Publikuoja prabangius ir brangius pirkinius

Šie žmonės mano, kad jų gyvenimo būdas labai geras, bet, antra vertus, jiems reikia savo socialinių tinklų sekėjų ir draugų pripažinimo. Toks elgesys gali reikšti, kad šie individai turi problemų dėl adekvačios savivertės ir, kaip tai neretai nutinka, apsimeta kažkuo, kuo iš tikrųjų nėra.

Jeigu brangių daiktų pirkimas jiems būtų toks pat įprastas dalykas, kaip jie bando tai parodyti, jie negalvotų apie jų publikavimą internete.

3. Prašo savo skaitytojų: „Paspauskite „patinka“ arba pakomentuokite ir tada aš…“

Žmonės, kurie rašo tokius prašymus savo pranešimuose, demonstruoja aukštą nesubrendimo lygį ir vaikišką elgesį. Realiame gyvenime jie dažnai turi bendravimo problemų ir bando tai kompensuoti tokiais pranešimais. Bent jau mano, kad tai gali jiems padėti.

4. Publikuoja viso valgomo maisto nuotraukas

Sunku suprasti žmogaus norą publikuoti savo pietų ar vakarienės nuotraukas. Tačiau yra daugybė žmonių, kurie tai daro ne tik „Instagram“ tinkle.

Valgymas – intymus užsiėmimas ir šiuo procesu nereikėtų dalintis su tokia didele žmonių auditorija, kuri net negalės pasimėgauti kartu su jumis.

5. Publikuoja užmaskuotas pašaipas

Šie žmonės pernelyg nerimauja dėl kitų nuomonės apie juos. Publikuodami užmaskuotas pašaipas, skirtas konkrečiam žmogui, jie siekia sulaukti daugiau dėmesio. Tokia publikacija greičiausiai sukels užuojautą, nes tai neabejotinas žemos savivertės požymis.

6. Fotografuojasi sporto salėje

Gali būti, kad kai kurie jų iš tikrųjų pasiekė rezultatų, kuriais gali didžiuotis: prisiaugino raumenų ir ištreniravo kūną. Be to, tokie pranešimai gali paskatinti kitus apsilankyti sporto klube.

O galbūt žmogus nori pademonstruoti tarpinius rezultatus arba tiesiog kažkam kažką įrodyti. Bet nors ir kažkur pasąmonėje, vis tiek tai yra bandymas atkreipti dėmesį, sulaukti žavėjimosi. Tai yra vienas pagrindinių žemos savivertės požymių.

Pernelyg didelį susirūpinimą dėl savo įvaizdžio galima suprasti. Taip buvo visada ir kažin ar kažkas pasikeis artimiausioje ateityje. Bet, deja, piktnaudžiavimas asmenukėmis gali būti narcisizmo požymis arba įrodymas, kad žmogus nėra toks, koks norėtų būti aplinkinių akyse.