6 teigiamos muzikos savybės


Muzika jau seniai tapo nematomu mūsų gyvenimo palydovu. Girdime ją parduotuvėse, viešajame transporte, darbe, namuose. Ji gali pakelti mums nuotaiką ir priversti liūdėti, įkvėpti ryžtingiems žingsniams ir ieškoti galimybės pabūti vieniems.

Tad pabandykime išsiaiškinti ,kokį dar poveikį žmogui daro muzika.

Muzika daro žmogų protingesnį

Ne paslaptis, kad žmogus labai lengvai įsimena dainų žodžius ir melodiją, kuri juos lydi. Didieji protai susidomėjo šiuo aspektu ir po ilgo šio fenomeno tyrimo paskelbė gautus rezultatus. Pasirodo, žmonės, teikiantys muzikai ypatingą dėmesį, turi kitokią nervų ląstelių ir pluošto sandarą. Jų smegenys skiriasi nuo statistinio žmogaus smegenų abu pusrutulius jungiančių kraujagyslių ir nervų ryšulių kiekiu. O šis faktas teigiamai veikia neverbalinio mąstymo vystymąsi.

Liūdna muzika pakelia nuotaiką

Eilinių tyrimų dėka specialistai išsiaiškino, kad žmogus, klausydamas liūdnos muzikos, gali patirti ne tik atitinkamų emocijų. Buvo įrodyta, kad dauguma žmonių, klausančių tokią muziką, nepasineria į depresiją. Stebimų žmonių emocinis spektras buvo kur kas platesnis ir visiškai netragiškas.

Muzika gydo

Dar XIX ir XX amžiais didieji tų laikų protai įrodė, kad muzika gali pataisyti ir pagerinti daugelį organizmo biologinių procesų. Klausantis muzikos kūrinių sumažėja nuovargis, normalizuojasi pulsas ir spaudimas, atsistato emocinis fonas.

Muzika gali reguliuoti lytinius santykius

Per pasimatymus daug porų, siekdami sukurti romantišką atmosferą, pasitelkia muziką. Pasirodo, ne veltui. Tai padeda pakelti serotonino lygį, kuris teigiamai veikia žmones, turinčius žemą libido.

Muzika padeda lengviau susidoroti su fiziniu krūviu

Neseniai mokslininkai įrodė, kad 145 bitų (bpm) muzikos kūriniai stimuliuoja sportininkus treniruotis produktyviau. Pastebima, kad jeigu melodijų bpm viršija maksimalias ribas, ji praranda motyvavimo savybę.

Dainuoti duše naudinga

Jeigu jums patinka dainuoti duše, nesivaržykite – tai teigiamai veikia jūsų sveikatos būklę. Maža to, kad dainavimas gali normalizuoti kvėpavimo sistemos darbą, jis taip pat gerina smegenų veiklą, ypač kalbant apie pagyvenusius žmones.