7 bendravimo telefonu etiketo taisyklės


Jei jums ne tas pats, kokią nuomonę apie jus susidarys aplinkiniai, ir visur siekiate būti kultūringas, išauklėtas žmogus, tuomet tiesiog būtina žinoti naudojimosi mobiliuoju telefonu taisykles.

1. Telefonui ne vieta ant pietų stalo

Eidami su kuo nors pietauti nepamirškite išjungti savo telefono garso. Labai nemandagu valgant atsakinėti į skambučius. Jei negalite likti be ryšio ir bet kuriuo momentu laukiate svarbios informacijos, prieš atsitraukdami nuo valgio pasistenkite paaiškinti savo kompanionams, kodėl šis skambutis jums toks svarbus.

2. Nekalbėkite telefonu prie kasos

Nekreipkite dėmesio į telefoną tuo metu, kai mokate už pirkinius. Numeskite skambutį ir atsakykite vėliau, kai sumokėsite už prekes ir perskaičiuosite grąžą. Tai padės išvengti klaidų skaičiuojant pinigus ir neatitrauks nei jūsų, nei kasininko.

3. Nekelkite balso

Net jei jūsų pašnekovas prastai jus girdi, niekada nekelkite balso, geriau perskambinkite, kai bus geresnis ryšys. Aplinkiniai neturėtų klausytis jūsų pokalbio detalių, tai nemandagu.

4. Neatsiliepkite telefonu vairuodami

Itin neatsargu kalbėti telefonu arba rašyti žinutę vairuojant automobilį. Tai susilpnina vairuotojo dėmesį ir padidina avarinių situacijų riziką. Net laisvų rankų įranga nepadės, todėl nesinaudokite telefonu būdami prie vairo.

Advertisements

5. Nesinaudokite telefonu svarbių susitikimų metu

Jei susirinkimo ar kokio nors kito svarbaus susitikimo metu rašysite telefonu žinutę, parodysite nepagarbą aplinkiniams ir abejingumą tam, kas vyksta. Ar jūs viršininkas, ar pavaldinys, bet kokiu atveju panašus elgesys bus ne jūsų naudai ir charakterizuos kaip neprofesionalą.

6. Išjunkite telefoną tam tikrose viešosiose vietose

Yra įstaigų, kur draudžiama naudotis telefonu. Pavyzdžiui, bažnyčia, teatras arba kino teatras. Tai tabu visiems be išimties. Net jei telefono garsas išjungtas, jo šviečiantis ekranas gali trukdyti aplinkiniams ir atitraukti nuo to, kas vyksta. Ignoruoti šią taisyklę – akivaizdžiai grubu ir neatleistina.

7. Jokių asmeninių pokalbių transporte

Visuomeninis transportas – netinkama vieta garsiam ir ilgai trunkančiam pokalbiui mobiliuoju telefonu. Gerbkite keleivius – jie neprivalo tapti jūsų asmeninių dramų liudytojais. Niekas nenori būti įtrauktas į jūsų reikalus, ypač nereikšmingus.