8 būdai džiaugtis gyvenimu


Nebūna gyvenime tik baltų juostų. Mes visi esame pasmerkti išgyventi ir skausmą, ir abejingumą, ir baimę, ir nusiminimą. Bet viskas priklauso nuo to, kaip į tai pažiūrėti: užstrigti ar priimti tai kaip įprastus gyvenimo reiškinius.

Gyvenimu besidžiaugiantiems žmonėms tikrai lengviau gyventi. Bet kaip išmokti džiaugtis gyvenimu? Yra keli variantai.

1. Tapti labiau suaugusiam

Jauni žmonės yra emocionaliai nestabilūs. Jaunystėje viskas priimama aštriau ir dramatiškiau – dėl to daugiau stresų, liūdesio, nepasitenkinimo gyvenimu. Subrendę žmonės išgyvenimus priima paprasčiau, ramiau, filosofiškai.

2. Keliauti

Daugiausia džiaugsmo suteikia ne daiktų pirkimas, bet naujų įspūdžių ir patirčių gavimas. Kelionės po įvairias šalis tam – tinkamiausias variantas.

Jos papildo mūsų gyvenimą skirtingais skoniais, atspalviais, emocijomis. Nuotykiai leidžia mums atsikratyti nuovargio, stresų, depresijos.

Advertisements

3. Rytais daryti mankštą

Fiziniai krūviai padeda išsaugoti ne tik kūno, bet ir sielos jaunystę. Ypač jei ryte pabėgiojate arba atliekate kelis fizinius pratimus. Tai pakelia nuotaiką, suteikia žvalumo. Jūs tampate energingesni, pagerėja psichikos sveikata.

4. Padėkoti sau

Jei nėra galimybės turėti tai, ko norisi, reikia išmokti mėgautis ir vertinti tai, kas yra. Būtina džiaugtis mažomis pergalėmis. Švęskite savo atradimus, o ne atliktų darbų skaičių.

Priimkite kaip pareigą kartą per savaitę užsirašyti penkis dalykus, už kuriuos galėtumėte save pagirti.

5. Mylėti

Žmogaus meilės poreikį sunku perdėti. Mums labai reikia švelnių apkabinimų, šiltų žodžių, dievinimo ir bučinių prieš naktį. Fizinis kontaktas būtinas, kad gyventume ir džiaugtumės gyvenimu – tai toks pat poreikis kaip oras, maistas ir vanduo.

6. Padėti žmonėms

Daryti gera – tai labai naudingas ir malonus užsiėmimas. Niekas taip neįkvepia, kaip kažkas, padaryto neatlygintinai, iš širdies.

Advertisements

7. Dirbti su malonumu

Darbas – tai ne vien lėšų šaltinis, bet ir tai, kas turi suteikti malonumą. Reikia rinktis tokį užsiėmimą, kuris vers jus su džiaugsmu prabusti rytais. Mėgstamas darbas daro mus laimingesnius, dovanoja aktualumo ir svarbos jausmą.

8. Klausytis muzikos

Gera muzika gali gydyti emocinius sutrikimus ir pakelti nuotaiką. Padarykite ją savo gyvenimo fonu ir įsitikinsite, kaip viskas aplink pasikeis, kai sieloje (ausinėse) skamba mėgstamiausi ritmai.