Apie gyvenimo skonį


Po vieno absolventų susitikimo keli savo veikloje karjeros jau pasiekę jaunuoliai nusprendė aplankyti seną profesorių. Pasidalinę savo pasiekimais, jie perėjo prie kitos temos – gyvenimo sunkumų ir problemų.

– Luktelėkite minutėlę, paruošiu mums nuostabios kavos, – tarė profesorius, kai paskutinis jo buvęs studentas pasidalino savo problemomis.

Jis nuėjo į virtuvę ir sugrįžo su kavinuku ir puodeliais nukrautu padėklu. Vieni puodeliai buvo prabangaus porceliano, kiti – paprasčiausi keraminiai, treti – neišvaizdūs stikliniai. Ir nė vienas jų nesikartojo.

Profesorius išpilstė kavą ir pasiūlė patiems pasirinkti puodelius. Kai visų rankose garavo aromatingas gėrimas, jis tarė:

– Pažiūrėkite į puodelius, kuriuos pasiėmėte. Be abejo, kiekvienas norėjo pasiimti geriausią ir visi gražiausi puodeliai išgraibstyti, o paprasčiausi taip ir liko ant padėklo. Norėti geriausio – normalu, tačiau šiose lenktynėse ir slypi daugumos jūsų problemų ir stresų priežastis. Juk kava netapo skanesnė dėl prabangesnio puodelio, tiesa?

O dabar įsivaizduokite, kad kava – tai gyvenimas, o visa kita – pinigai, darbas, statusas – tai puodeliai. Visi esame verti geresnio puodelio, tačiau jo vijimasis savaime neturi prasmės, nes trukdo mums mėgautis kavos skoniu.

Atminkite, vaikinai: laimingi žmonės neturi geriausių dalykų, bet jie išmoko pasiimti geriausia iš to, ką turi.