Apie ką jums niekada nepasakys net artimiausi žmonės?


1. Jums niekada nepasakys, kad santuoka negelbėja nei nuo problemų, nei nuo tuštumos, nei nuo vienatvės. Kitas žmogus nekompensuos jūsų asmeninio trūkumo, greičiau atvirkščiai – jį sustiprins arba apnuogins ir tik jums teks su tuo dorotis.

2. Jums tikrai nepasakys, kad sąžiningiau ir teisingiau likti vienam (vienai), negu griebti tą vienintelį variantą tiesiog bijant, kad kito nebebus.

3. Vaikai – ne visada laimė. Tai problemos, nemiga, visiškas asmeninio laiko, o kartais ir gyvenimo neturėjimas. Jeigu jūs tai suvokiate – nuostabu, bet jeigu puoselėjate iliuzijas, kad atsiradus vaikui jūsų gyvenimas pakvips rožėmis – gerai pagalvokite, ar jums apskritai verta turėti vaikų.

4. Santykiai – tai abiejų pusių atsakomybė ir jeigu kiekvienas atsakys už save, o ne už partnerį, visiems bus geriau ir patogiau.

5. Šeimose, kurias laikote tobulomis, yra savų problemų ir savas apniukęs dugnas. Tobulų šeimų nėra.

6. Visi „myliu“ greitai baigiasi. Jeigu neišmokote kalbėtis, gerbti ir rūpintis vienas kitu, jums nereikėjo užmegzti santykių. Jūs iki jų nepriaugote.

Advertisements

7. Jeigu iš pat pradžių neturite nieko bendro su partneriu, tai tikriausiai ir nebus. Todėl nereikia skųstis praėjus kuriam laikui, jūs iš karto matėte, ką renkatės.

8. Išmokite pripažinti savo klaidas. Jeigu suvokėte, kad suklydote pasirinkdami ir šalia yra ne jūsų žmogus, iškart išeikite. Nekvaršinkite galvos nei sau, nei kitiems.

9. Žmonės nesikeičia. Jie tiesiog labiau atsiveria ir nusimeta kaukes. Jūs su savo meile nieko nepakeisite. Jeigu žmogus pats nuspręs, kad esate vertas, dėl jūsų pakeis gyvenimą – tai jo pasirinkimas. Bet jeigu nusprendėte prisiimti Gerojo Burtininko funkciją – veltui.

10. Nė viena dvasinė praktika neišgelbės nuo realių problemų. Tai, kad jų nebepastebite, dar nereiškia, jog jų nebeliko. Todėl objektyvaus realaus pasaulio problemas spręskite konkrečiais veiksmais šioje realybėje.

11. Negyvenkite svetimais patarimais ir neįsileiskite į savo ir savo šeimos pasaulį neprofesionalų. „Virtuvės psichologija“ – geras būdas atsikratyti įtampos, tačiau tai tikrai nėra veikiančių rekomendacijų sistema. Dažniausiai viskas baigiasi apsikeitimu tarakonais galvoje.

12. Su vyrais paprasta: juos reikia palaikyti, išklausyti, maitinti, suteikti ir neatimti iš jų vietos namuose. Su moterimis paprasta: su jomis reikia kalbėtis ir suteikti joms saugumo bei meilės. Su visais paprasta, jeigu būti nuoširdžiam ir nenorėti įvairiais būdais palaužti partnerio.

Advertisements

13. Kurti šeimą ir gimdyti vaikus reikia tada, kai žinote, kam jums jų reikia. Kitų nuomonės ir nusistatymai čia neveikia.

14. Jeigu suklydote – atleiskite sau ir judėkite toliau. Gyvenimas pernelyg įdomus ir nuostabus, kad savo rankomis paverstumėte jį pragaru.