Būti patogiam – vadinasi, būti standartiniam


– Lena, o kodėl neperkate kavos pas mus? Mūsų kava labai skani ir kainuoja vos 1,5 euro.

Šioje kepykloje perku kruasanus su migdolais arba šokoladu. Dar jie turi nuostabių keksiukų su kremu, čiabatos, už kurios galėčiau ištekėti, miniatiūrinių tartalečių su uogomis ir sausainių su riešutais ir džiovintomis slyvomis. Turbūt ir kava pas juos labai skani. Tačiau kavą aš perku už 10 metrų, kitoje kepykloje. Tik dėl vienos priežasties – jie pila kavą į keraminį puodelį.

Ne į popierinį puodelį išsinešti, o į normalų keraminį puodelį. Taip, irgi išsinešti, bet su šiuo puodeliu galima sėdėti ant suoliuko po medžiu tarp žydinčių bijūnų. Stebėti skubančius žmones. Žiūrėti į putlią kamanę, skraidančią virš dobilų. Į patenkintą ugnies spalvos katę, besižavinčią savo letenomis ir uodega. Rodančią juos visiems it gražiausią pasaulio trofėjų. Dar galima stebėti pagyvenusią moterį su rotveileriu, kurį ji vadina „Ponas“ ir sako jam „Jūs“, o jis žiūri į ją kaip į Didžiąją Šunų Deivę.

– Žinote, – atsakau merginai prie kasos, – gretimos kavinės šeimininkė supranta gyvenimą. Ji patiekia kavą keraminiame puodelyje. Nebijojo, kad kur nors pabėgsiu ir negrąžinsiu jai puodelio. Kad paliksiu jį ant suoliuko arba sudaužysiu. Ji supranta, koks tai jausmas, kai gerdamas kavą stebi kamanę. Ir, beje, ji neįsižeidžia, kad bandeles perku pas jus.

– Ak, bet juk tai taip nepatogu. Vienkartinis puodelis visai kas kita – pasiėmei ir išlėkei toliau su savo reikalais.
– Šį nepatogumą galiu sau leisti.

Suprantate, būti patogiam dažniausiai yra būti standartiniam. Netrukdyti, nesudaryti eilės, neprašyti per daug. Patogūs žmonės neužima per daug vietos, jie į nieką nepretenduoja, dėl jų nereikia stengtis.

Tik tėvams patogus vaikas – tai gyvenimui nepritaikytas suaugęs. Patogus suaugęs – tai žmogus, neturintis resursų savo asmeniniam gyvenimui.

Normalus gyvenimas – kai jame yra vietos viskam ir viskam yra savas laikas. Yra laikas lėkti su reikalais, yra laikas žiūrėti į katę. Yra laikas pirktiniams koldūnams ir yra laikas šventiniams pietums. Yra sportbačių laikas ir yra aukštakulnių. Iškilmingų suknelių ir į kasas supintų plaukų laikas. Yra laikas būti nugalėtoju ir laikas nieko nenorėti. Yra laikas įkvėpti ir laikas iškvėpti.

Kas jums yra patogu, o kas ne – sprendžiate tik jūs patys. Tik jūs galite nuspręsti, kokio ilgio turi būti jūsų sijonas ir kokio aukščio kulniukai. Ką jums valgyti, kur eiti, apie ką svajoti.

Tai viskas, ką norėjau šiandien pasakyti. Apkabinu.