Frazės, kurių nereikia bijoti pasakyti


1. „Tu mane įskaudinai“

Nereikia bijoti pasakyti žmogui, kad jis jus įskaudino. Jeigu santykiai su juo jums iš tikrųjų rūpi, juos reikia puoselėti, o ne kaupti nuoskaudas. Dėl jų vėliau galite pratrukti ir santykiams pakenkti dar labiau.

Iš kitos pusės, nereikia bijoti prisipažinti suklydus, kad tai jūsų kaltė. Iš pradžių gali būti sunku, bet galiausiai jums tikrai palengvės.

3. „Ne“

Mokymasis sakyti „ne“ gali būti ilgu ir lėtu procesu, bet jis gali pakeisti gyvenimą. Iš įpročio sakome „taip“ tokiam kiekiui dalykų, kad kartais netgi pamirštame, kam sutikome. Sakydami „ne“ mes išvengiame nereikalingo streso ir aplinkybių.

4. „Nesutinku“

Sutikite nesutikti! Sakyti tai, ką galvojate, kuo netikite, ginti tai, dėl ko esate tikri – ne nusikaltimas. Kartais savo nuomonę reikia įgarsinti, kad žmonės suprastų su kuo turi reikalų.

5. „Man gana“.

Kai daugiau nebegalite kažko pakęsti, turite apie tai pranešti. Žmonės turi žinoti, ką jaučiate, kai jie peržengia ribą. Juos reikia informuoti, jog neketinate toleruoti jų blogą elgesį su jumis.

6. „Tai ne jūsų reikalas“.

Turite teisę ginti savo asmeninę erdvę ir gyvenimą. Kai žmonės patys įsiprašo į jūsų gyvenimą, jūs galite mandagiai paaiškinti, kad jie ten nėra laukiami, bet vertinate jų pastangas.

7. „Nežinau“.

Žmonės yra pasiruošę pasakyti bet ką, išskyrus „nežinau“. Bet tiesa yra tokia, kad mes visi nuolat mokomės, niekas nežino atsakymų į visus klausimus, netgi jei kai kurie jų kitiems atrodo akivaizdūs. Nebijokite pasakyti, kad nežinote – iš tikrųjų taip elgiasi protingi ir sąžiningi žmonės.

8. „Man baisu“.

Mūsų pažeidžiamumas daro mus žmonėmis. Nebijokite pasakyti, kad kažko bijote. Kitiems tai leis suprasti, kad esate sąžiningas su savimi ir kad jie gali jums padėti arba jus palaikyti.

9. „Noriu pabūti viena/vienas“.

Prašyti laiko sau, kad galėtumėte nesiblaškydami ramiai pagalvoti apie gyvenimą tiesiog būtina. Tai išsivalymas ir sielos gydymas. Visiems kartais prireikia laiko persikrauti ir apsvarstyti savo gyvenimą. Nebijokite prašyti asmeninio laiko ir erdvės netgi artimiausių žmonių.

10. „Aš tave myliu“

Nėra garantijų, kad žmogus atsakys tuo pačiu, bet jeigu jūs tai jaučiate, jeigu tai yra jūsų širdyje, tada būkite pakankamai drąsūs, kad tai pasakytumėte. Niekas nežino, kas bus rytoj, o šie trys žodžiai gali viską pakeisti.