Geriausi dalykai mūsų gyvenime – paprasti


Skaniausias maistas – primityvus. Prinokę pomidorai su kvapniais svogūnais ir jūros druska, šviežios bulvės, žuvienė, išvirta ant laužo iš ką tik sugautos žuvies.

Labiausiai užburiantys kvapai – natūralūs. Lapai po lietaus, lauko gėlės kaime už močiutės namo, nuo medžio nuskinti obuoliai, mylimo žmogaus oda.

Gražiausios spalvos – gamtos. Iš mėlynos į raudoną pereinanti dangaus spalva saulėlydžio metu, deimantiniai saulės atspindžiai žydrame jūros vandenyje, visi geltonos ir oranžinės atspalviai rudeniniuose lapuose, gilus sutemų mėlynumo aksomas.

Mėgstamiausios melodijos – banalių 7 natų derinys. Jas lengva prisiminti ir niūniuoti. Jos mus lydi džiaugsme, baimėje, bėdoje, palaiko, suteikia jėgų.

Maloniausi žmonės – lengvi, prieinami, nereiklūs. Jie įdomūs, turtingos sielos, aplink juos nereikia šokti su būgnais, norint sužinoti, patenkinti ir, neduok Dieve, nepakenkti subtiliai jų prigimčiai.

Geriausi santykiai – paprasti ir aiškūs. Kaip du kart du. Be daugiaaukščių konstrukcijų, karų ir mūšių. Su aiškiomis taisyklėmis, ribomis, išsakytais ir patenkintais poreikiais, nuoširdžiais jausmais.

Veltui mes ne visada mokame pastebėti šiuos nuostabius dalykus gyvenime, matuodami kažko vertę išskirtinai investicijomis, o ne patirtu džiaugsmu.