„Kai aš pasensiu“ 12 pastabų sau pačiai


Autorius: Diana Balynskaja

Aš nusprendžiau parašyti šį laišką ateities sau ne dėl to, kad tokiu būdu apgaučiau sklerozę ar aplenkčiau senatvės silpnaprotystę. Vargu ar tokiu atveju tai padėtų. Bet nuo kai kurių klaidų, galbūt, galėtų apsaugoti…

Žinote, vaikystėje ir paauglystėje, klausydamasi nesibaigiančių suaugusiųjų pamokslų, stebėdama tėvų barnius, kvailą senolių elgesį, aš mąsčiau: „Kai būsiu suaugusi, niekada šitaip nesielgsiu su savo vaikais! Aš niekada neatrodysiu taip kvailai! Aš niekada nepakartosiu šių klaidų!“ Vėliau, prabėgus metams, aš kartais su siaubu suvokiu, kad elgiuosi lygiai taip pat: keliu balsą ant vaiko, kalbu banalybes, kaupiu pyktį, užsispyrusiai reikalauju dėmesio ir dėkingumo…Jeigu tik būčiau laiku prisiminus kaip kažkada tai mane vedė iš kantrybės!…

Štai kodėl, remdamasi dabartine patirtimi ir pastebėjimais, aš paruošiau sau dvylika pastabų. Tikiuosi, po dvejų-trejų dešimtmečių, jei dar būsiu gyva ir mūsų beprotiškas pasaulis pats savęs nesunaikins, jos papuls man po ranka ir padės išvengti kvailų poelgių ar situacijų. Galbūt, rasite ką nors naudingo ir sau.

Taigi, mano miela, kai tu pasensi…

1. Niekada nepamokslauk. Net jeigu esi tikra savo teisumu. Prisimink, kad tai anksčiau erzindavo tave ir ar pati klausydavai suaugusiųjų patarimų…

Advertisements

2. Nesistenk padėti, jeigu tavęs to neprašo. Nebandyk apsaugoti artimųjų nuo visų pasaulio blogybių. Tiesiog mylėk juos.

3. Nesiskųsk! Sveikata, kaimynais, vyriausybe, pensijų fondu! Nepavirsk į seną bambeklę, sėdinčią ant suoliuko prie namo.

4. Nelauk dėkingumo iš vaikų. Atsimink: nedėkingų vaikų nėra – yra kvailų tėvų, laukiančių dėkingumo iš savo vaikų.

5. Nesakyk tokių frazių, kaip: „Aš tavo amžiuje…“, „Atidaviau tau geriausius metus…“, „Aš vyresnė, todėl žinau geriau…“. Tai nepakenčiama!

6. Jeigu turėsi anūkų, neversk jų kreiptis į tave vardu, o ne „močiute“. Tai kvaila.

7. Neleisk paskutinių pinigų jauninančioms procedūroms. Tai beprasmiška. Geriau išleisk juos kelionei.

8. Nežiūrėk į save veidrodyje ir nesidaryk makiažo prieblandoje. Nemeluok sau. Stenkis pagal galimybes atrodyti elegantiškai. Būtent elegantiškai, o ne jaunatviškai. Patikėk manimi, taip bus geriau.

9. Saugok savo vyrą, net jei jis patapo raukšlėtu, bejėgiu, niurzgu senučiuku. Nepamiršk, kad kadaise jis buvo jaunas, stiprus ir linksmas ir, greičiausiai, yra vienas iš nedaugelio, kas atsimena tave jauną, dailią, gražią. Ir, galbūt, jam vieninteliam tu dabar esi iš tikrųjų reikalinga…

Advertisements

10. Nesistenk bet kokia kaina pasivyti laiką: suprasti naujas technologijas, karštligiškai stebėti žinias, nuolat mokytis kažko naujo, kad „neatsilikti nuo gyvenimo“. Tai juokinga. Daryk tai, kas tau patinka. Kiek galima?!

11. Niekuo savęs nekaltink. Kad ir kaip susiklostytų tavo ar tavo vaikų gyvenimas – tu padarei viską, ką galėjai.

12. BET KOKIOJE SITUACIJOJE SAUGOK SAVIGARBĄ! Iki pat galo! Pasistenk, mano miela, tai labai svarbu. Ir atsimink, jei dar gyveni, reiškia esi kažkam reikalinga.