Manoma, kad svarbiausias vaidmuo auklėjant berniuką atitenka vyrui (vyrui, seneliui, broliui). Bet tiesa yra kiek kitokia – būtent motinos ir vaiko ryšys yra stipriausias pasaulyje. Būtent motina lemia, koks jis užaugs ir kaip elgsis su aplinkiniais.
Svarbiausia auklėjant vaiką – neslopinti jo individualumo, ką labai dažnai daro moterys, bandydamos būti tobulos mamos.
SŪNAUS AUKLĖJIMO KLAIDOS
Priimti sprendimus už jį
Žinoma, mamos domisi, kas patinka jų vaikams, bet galutinius sprendimus jos mėgsta priimti pačios: „Dar per mažas“, „Nieko nesupranta“, „Užaugs – padėkos“. O vėliau jis nežino, ką daryti, ir bando tartis dėl kiekvienos smulkmenos.
Visada pasitarkite su sūnumi jam svarbiais klausimais. Domėkitės jo nuomone, netgi kai renkate jam drabužius ar planuojate šeimos atostogas.
Per didelis saugumas
Daugelis mamų bando apsaugoti savo sūnus nuo visko, kas joms atrodo žiauru ar pavojinga. Bet jeigu berniukas nori, jis turi lankyti boksą arba karatė, važinėtis dviračiu.
Gali būti, kad įvairiuose būreliuose gautų įgūdžių tolesniame gyvenime jam neprireiks, bet dabar reikia palaikyti jo interesą.
Juokimasis iš sūnaus
Vaikai labai smagūs ir kartais savo elgesiu iš tiesų priverčia mus nusijuokti. Bet tai daryti reikia labai atsargiai, kad sūnus nepagalvotų, kad juokiamasi iš jo. Jeigu matote, kad jūsų juokas privertė jį pasijusti nesmagiai, būtinai paaiškinkite, kad juokiatės iš juokelio arba veiksmo, bet ne iš jo.
Bučiuoti į lūpas
Bučiniais mes išreiškiame švelnumą ir meilę. Bet atminkite: bučiuoti berniuką į lūpas – tabu! Tai labai intymus gestas, kuris neturi būti nukreiptas į vaiką. Apkabinkite savo vaiką, bučiuokite į skruostus ar kaktą ir kiekvieną dieną kartokite, kad jį mylite.
Nepersirenkite priešais jį
Net jeigu jūsų sūnui vos 1 metai, nereikėtų rengtis priešais jį. Juk vaiko psichika formuojasi iki 3 metų. Jeigu mama ramiai nusirenginėja (nebūtinai visiškai nuogai) arba persirenginėja jo akivaizdoje, gali būti, kad jis deramai nevertins moters kūno arba netgi juoksis iš mergaičių.
Nežeminkite jo
Visiems kartais pašlyja nervai, bet moralo žodžius reikia rinktis labai atsargiai. Jeigu pasakėte kažką, dėl ko gailitės, būtinai pakalbėkite su sūnumi ir paaiškinkite jam, kad pasikarščiavote.
Kalbėtis su sūnumi reikia nuo pat vaikystės, kad nepraleistumėte ko nors svarbaus.