Kodėl katė gulasi ant žmogaus skaudamos vietos?


Jei šeimininkui pavyksta užmegzti su jomis pasitikėjimu paremtus santykius, katės sugeba rasti ir gydyti savo šeimininko skaudamas vietas. Jos atsigula ant tos vietos, murkia, šildo žmogų savo kūnu – ir skausmas praeina.

Esant rimtai situacijai, katė gali kelias valandas nesitraukti nuo ligonio.

1. Sergant širdies ir kraujagyslių ligomis

Žinoma daug istorijų, kaip katės gelbėjo žmones nuo širdies smūgio ir hipertenzinės krizės. Katė gali net perspėti apie galimą priepuolį. Kačių turėtojai žino, kad jų numylėtiniai kartais pradeda meilintis, kai jų šeimininkas labai sudirgęs arba yra įsitempęs.

Katė namuose sumažina pakartotino miokardo infarkto riziką. Žmogui, neseniai patyrusiam priepuolį, normalizuojasi spaudimas ir pulsas, jei jis per kelias minutes paglosto mylimą katę.

2. Sergant virškinamojo trakto ligomis

Glostyti kates naudinga ir dėl virškinimo. Trumpaplaukės arba beplaukės katės (sfinksai, Siamo, orientalų, Abisinijos, Tonkino, koratai, Egipto mau) paprastai geriau nei kitų veislių gydo virškinamojo trakto ir šlapimo sistemos ligas.

Advertisements

3. Esant stresui ir nuovargiui

Katės gali pašalinti nuovargį, stresą, migreną, sumažinti spaudimą, normalizuoti pulsą. Puikiais psichoterapeutais ir neurologais laikomos ilgaplaukės katės – Sibiro, angorinės, persų, Birmos, Norvegijos miškų, kurios padeda žmonėms, kenčiantiems nuo nemigos, sudirgimo, depresijos.

Juodos katės atima iš žmogaus dvigubai daugiau blogos energijos nei kitų spalvų katės. Raudono kailio katės atiduoda teigiamą energiją. Kreminio atspalvio katės „tonizuoja“ mūsų energiją, pilkai mėlynos – ramina. O baltos katės – neprilygstami gydytojai pagal visus rodiklius.

4. Imunitetui stiprinti

Jei kasdien klausysitės katės murkimo, kurio garsumas 4–16 Hz, tai palankiai veiks imunitetą. Mokslininkai mano, kad murkimas prilygsta gydymui ultragrasu, kuris pagreitina žaizdų gijimą, kaulų augimą ir tvirtėjimą. Persų veislės katės sugeba palengvinti sąnarių skausmą ir osteochondrozės simptomus.

5. Gyvenimo trukmei pailginti

Gerontologijos instituto mokslininkai ištyrė kačių įtaką jų šeimininkų gyvenimo trukmei ir priėjo prie išvados, kad žmonės, kurie visą gyvenimą laikė namuose katę, gyvena vidutiniškai 10,3 metų ilgiau nei tie, kurie neturėjo katės. Kačių turėtojų kraujo spaudimo rodikliai buvo geresni, o cholesterolio lygis kraujyje – mažesnis.

Advertisements

6. Katės – akunpunktūros specialistės

Katės sugeba atlikti „akunpunktūros specialisčių“ vaidmenį: kai jos užlipa ant šeimininko ir murkdamos išleidžia nagus, dirgina refleksines sritis kaip tikrame akupunktūros seanse. Šis gydymo būdas seniai naudojamas liaudies medicinoje.

7. Katės kaip energijos informacijos prietaisas

Bioenergetikai mano, kad katė – tai tikras energijos informacijos prietaisas. Jų nuomone, jei katė dažnai gulasi ant šeimininko galvos, jam greičiausiai yra hipertonija arba jis turi polinkį į galvos skausmus. Jei numylėtinė gulasi ant kairės mentės arba peties, tai rodo, kad yra širdies problemų.

Katė gulasi ant juosmens, jei „jaučia“, kad yra inkstų problemų, ant kojų – jei šeimininkas kenčia dėl žemo kraujo spaudimo arba dažnai peršąla.