Kodėl nereikia klausti, kada jūsų pažįstami susilauks vaiku


Socialiniuose tinkluose egzistuoja du įrašų tipai, kuriuos tiesiog privaloma pažymėti kaip patinkančius: tai pranešimai apie vestuves arba vaiko gimimą.

„Vaikų sezonui“ artėjant, kai kurie žmonės pradeda nuolat uždavinėti klausimus iš serijos „Kada gi susilauksite vaikelio?“. Emily Bingham, laisvai samdoma žurnalistė, puikiai paaiškina, kodėl tokius klausimus uždavinėjančius žmones galima pavadinti netaktiškais ir įkyriais.

Jos pranešimas paaiškina, kodėl negalima uždavinėti tokių klausimų:

„Sveiki visi! Noriu atkreipti jūsų dėmesį šia atsitiktine ultragarso nuotrauka, kuria radau interneto platybėse ir priminti, kad kitų žmonių reprodukciniai planai ir sprendimai nėra jūsų reikalas. NE JŪSŲ REIKALAS“.

Prieš klausdami sutuoktinių, kurie, atrodytų, jau seniai gyvena kartu, kada gi jie susilauks vaikų… Prieš klausdami vienturčio tėvų, kada gi jie padovanos broliuką ar sesutę… Prieš klausdami vienišos trisdešimtmetės moters, kada ji planuoja gimdyti vaikus, juk laikrodukas tiksi… tiesiog nutilkite. Prašau, nieko nesakykite.

Jūs nežinote, o kažkas kovoja su nevaisingumo, bando atsistatyti po neseniai įvykusio persileidimo ar serga kokia nors liga. Jūs nežinote, kieno santykius ištiko krizė, kas patiria didžiulį stresą arba tiesiog dabar tam yra netinkamas laikas dėl tam tikrų priežasčių. Jūs nežinote jų pozicijos dėl vaikų. Jūs nežinote, kad toks iš pirmo žvilgsnio nekaltas klausimas gali sukelti daug skausmo, gedulo, streso ar frustracijos.

Žinoma, ne visiems šis klausima yra skausmingas. Bet iš savo ir daugelio kitų žmonių patirties, galiu pasakyti, kad daugumą šis klausimas skaudina. Ir skaudina labai“.

Bingham prisipažino, kad pati pavargo nuo tokių klausimų. Kai ji atsako, kad nėra ištekėjus ir vaikų neturi, kitas klausimas, kurį ji išgirsta dažniausiai būna: „O ar norėtum?“.

Mergina tikisi, kad jos sielos šauksmas privers pernelyg smalsius žmones susimastyti.