Kodėl taupyti pinigus blogai, o leisti – gerai


Daugelis pinigų švaistytojus laiko netoliaregiais kvailiais, kurie galiausiai liks prie sudužusios geldos. Bet ar tiesa, kad tik taupymas – kelias į turtus ir aprūpintą gyvenimą?

Taupymas išgręžia iš jūsų visas sultis

Kuo daugiau pinigų stengiatės atidėti, tuo daugiau pradedate sau neleisti. Kam man nauji batai, jeigu galima sutaisyti senus, kam pirkti brangius produktus, jeigu galima nusipirkti konservus, kam eiti pas gydytoją, jeigu viskas praeis savaime?

Tokių klausimų virtinė gali atvesti jus prie nemaloniausių pasekmių. Pigūs batai suplyš gerokai greičiau nei kokybiški ir galiausiai tokia ekonomija kainuos trigubai brangiau. Įtartinos sudėties produktai sukels sveikatos problemų. O apie atsisakymą eiti pas gydytoją net nėra ką kalbėti: laiku nenustatyta liga pakenks ne tik organizmui, bet ir piniginei. Negailestingai.

Taupymas neleidžia jums augti

Taigi, įsivaizduokite, nusprendėte įsigyti kompiuterį. Už tūkstantį dolerių. Planas toks: kiekvieną mėnesį atidėti po 100 dolerių ir po 10 mėnesių turėsite reikiamą sumą. Liko tik truputi palaukti, nustot eiti į sporto salę ir kiną, kad nešvaistytumėte pinigų. Po 10 mėnesių perkate naują kompiuterį, o tada užsimanote telefono, laikrodžio ir tai niekada nesibaigia.

Visas šis nesibaigiantis taupymas galiausiai žudo motyvaciją augti tiek profesiniame tiek asmeniniame gyvenime. Apie kokį tobulėjimą galime kalbėti, kai reikia atiduoti skolas arba nusipirkti naujus batus?

Advertisements

Išlaidos – tai stimulas

Yra kitas variantas – didinti pinigines įplaukas. Jeigu sakote sau „velnias, kaip aš galiu sau tai leisti?“ ir tuo pat metu nuolat vis keliate savo kartelę, jums jau nelieka nieko kito, tik uždirbti daugiau.

Tai leidžia siekti naujų viršūnių, vystytis karjeroje, susipažinti su naujais žmonėmis. Patikėti, kad galite įveikti bet ką ir kad galite nebijote vargingos senatvės.

Laisvė ne piniguose

Ir visgi mes neturime omenyje, kad reikia negalvojant išlaidauti, pirkti viską iš eilės, ieškoti madingiausių dalykų. Kiekvienas stambus pirkinys turi būti įvertintas ir suteikti realų pasitenkinimą, o ne nusivylimą eiliniu niekučiu.

Be to, kiekvienas pirkinys turi turėti naudos jūsų tobulėjimui. Jeigu reikia naujo kompiuterio darbui – neabejokite, pirkite. O jeigu žaidimams – atsisakykite tokio pirkinio, jis jus trauks žemyn, o ne aukštyn.

Kad galėtumėte pilnavertiškai džiaugtis gyvenimu, visada turite turėti pasirinkimą.

Ir būtent pasirinkimas suteikia vidinį laisvės pojūtį. Taupymas gi atima iš mūsų galimybę rinktis. Iš anksto žinote, kad kažkas yra ne jūsų kišenei, todėl net negalvojate, kad galite daugiau. Ir reikalas visai ne piniguose.