Kosmonautams skirtas testas suglumino interneto naudotojus. Ar jums pavyks jį įveikti?


Pasirengimas skristi į kosmosą – ilgas ir sudėtingas procesas, kuris gali trukti metų metus. NASA astronautų atranka startavo 1959 m. Tada pagrindinis reikalavimas kandidatams buvo technikos srities išmanymas ir pasirengimas skrydžiui.

Pagrindinė skrydžių misija buvo kosmoso tyrinėjimas, tad mokslinė kvalifikacija taip pat turėjo didelės reikšmės. Vieni pirmųjų kosmonautų buvo chemikai, fizikai, matematikai ir biologai.

Bet tai dar ne viskas. Kiekvienas kandidatas turėjo įveikti daugybę sunkiausių išbandymų, kuriais buvo tikrinama ištvermė ir gebėjimas išgyventi sudėtingomis sąlygomis.

Šiandien susidomėjimas skrydžiais į kosmosą kasdien vis labiau auga. 2016 m. NASA gavo maždaug 18 000 pareiškimų iš žmonių, norinčių tapti kosmonautais.

Reikalaujama, kad jie turėtų ne tik mokslinių žinių ir techninių įgūdžių, bet ir galėtų atlikti kelis testus. Vienu jų neseniai savo „Facebook“ paskyroje pasidalino žinomas astronautas Tim Peake. Šią užduotį jam pasiūlė išspręsti atrankos metu. O jūs sugebėsite rasti teisingą atsakymą?

Advertisements

Taigi. Įsivaizduokite, kad žiūrite į kubą. Jis gali suktis į dešinę, į kairę, atgal (nuo jūsų) ir į priekį (į jus). Kubo apačioje yra taškas. Dabar mintyse pasukite kubą į priekį, į kairę, į kairę, į priekį, į dešinę, atgal, į dešinę. Kur atsidurs taškas?

Ši publikacija surinko per 900 atsakymų, variantai buvo įvairūs. Dauguma prisipažino, kad šis uždavinys jiems per sudėtingas, kiti sakė, jog atsakymas yra akivaizdus. Ar jums pavyko rasti sprendimą? Pasirengę palyginti jį su teisingu atsakymu? Tada leiskitės žemyn.

Atsakymas: taškas bus ten pat, kur buvo pradžioje – kubo apačioje.

Sutikite, uždavinys – ne iš lengvųjų! Labai prašome, pasidalinkite komentaruose, ar jums pavyko jį išspręsti! Ir būtinai pasidalinkite su draugais – tegul jie taip pat pabando įveikti kosmonautų atranką!