„Laimė – kai prabundate ir jums gera. Tiesiog“


Daugelis mano, kad laimė slypi piniguose ir pasiekimuose. Žmogaus statuse, banko sąskaitos ir mokesčių deklaracijos skaičiuose.

Kitiems atrodo, kad laimė – tai pasiekti maksimalų planą. Pagimdyti vaikus, pastatyti namą, tris kartus per metus skristi prie jūros ir būti visiškai „normaliu“ bei socialiai priimtinu pagal visus standartus.

Tretiems laimė asocijuojasi su daugybe draugų, kurie vis kur nors kviečia. Su nesibaigiančiais susitikimais, vakarėliais ir kelionėmis…

Tačiau nė vienas iš jų nėra teisus. Nes visi šie dalykai – tik instrumentai.

Turiu draugą, multimilijonierių. Kartą jis man paskambino pasitarti, ar verta pirkti marmurinę pjaustymo lentelę už 300 eurų.

– Patinka? Pirk.

– Bet juk ji tiek kainuoja…

Kalbu apie tai, kad galima turėti daug pinigų, bet nemokėti jais mėgautis. Visai. Galima turėti nuostabią šeimą, bet nesijausti laimingam grįžus po darbo namo. Galima dirbti pagal pašaukimą, bet visą dėmesį sutelkti į pinigus ir pasiekimus ir net nejausti malonumo iš mylimos veiklos.

Iš tikrųjų laimė – ne piniguose, vyre / žmonoje, ne kelionėse ir ne karjeroje. Ji ne pašaukime ir ne draugystėje. Ji tame, kaip gyvenate DABAR.

Laimė neturi galutinio taško, kurį kažkada pasieksite įdėję pastangų. Svajonė, dėl kurios metų metus kentėjote, nieko verta. Ir tie, kas ėjo savo laimės link per kraują ir prakaitą, tai patvirtins.

Laimė – kai prabundate ir jums tiesiog gera. Be priežasties. Pusryčiaujate ir jums skanu. Vykstate į darbą ir net autobusas patinka. Ateinate namo ir užsiimate su vaiku, nes jums tai teikia malonumą, o ne dėl to, kad tai yra tėvų pareiga. Kai kelias link tikslų toks pat įkvepiantis, kaip ir momentas, kai jų pasiekiate. Suprantate? Laimė – tai ČIA IR DABAR.