8 laimingų žmonių įpročiai


„Dauguma žmonių turi tiek laimės, kiek patys nori turėti.“ (A. Linkolnas)

Niekas netampa laimingas per atsitiktinumą. Tai yra tam tikra gyvenimiška pozicija, ties kuria iš pradžių reikia dirbti, o vėliau ji pradeda dirbti tau. Svarbiausias dalykas, nuo kurio reikia pradėti, – sugebėjimas atsitiesti. Psichologai teigia, kad būtent jis yra depresijos antonimas. Tai tarsi ginklas nuo kiekvieno žmogaus gyvenime patiriamų neišvengiamų kritimų. Japonų patarlė sako: „Nukrisk septynis kartus, atsistok aštuonis.“

Pabandykite lavinti savyje šiuos 8 įgūdžius ir jie padės pasijusti laimingesniems ir daug lengviau įveikti gyvenimiškus sunkumus.

1. Nesijaudinti dėl to, ką apie jus galvoja kiti

Laimingi žmonės neleidžia neigiamai nusiteikusiems žmonėms veikti jų savijautos. Kad ir ką jie kalba, nuo laimingų žmonių tai nubėga kaip vanduo nuo žąsies. Juk jie tvirtai žino, kad orus žmogus yra ne tas, kuris neturi trūkumų, o tas, kuris turi privalumų.

2. Visur visada matyti tik pliusus

Visuose bloguose dalykuose yra kažkas gero. Jeigu nepavyksta įžvelgti teigiamos pusės susiklosčiusioje situacijoje, tokie žmonės patys ją susikuria. Jie nesigaili. Jeigu buvo gerai, tai puiku. O jeigu blogai, tai bus gera patirtis.

3. Visada išlikti draugiškam ir dėkingam

Laimingiems žmonėms nesvarbu, kaip atrodote ar iš kur esate. Viskas, ko jiems reikia, – tai dar vienas žmogus, šalia kurio galima juoktis ir būti laimingam. Jie nesidrovi ir negaili kelių minučių, kad išreikštų dėkingumą kitiems žmonėms.

Advertisements

4. Kuo daugiau šypsotis ir išlikti pozityviam

„Juokiamės ne todėl, kad esame laimingi; esame laimingi, nes juokiamės.“ (V. Džeimsas)

Šypsenos ir juokas – neatskiriama laimingų žmonių dalis. Taip jau susiklostė, kad mus ir supančio pasaulio suvokimą veikia žmonės, su kuriais praleidžiame daug laiko. Kuo daugiau laiko praleisite su pozityviai nusiteikusiais ir optimistiškais žmonėmis, tuo šviesesnėmis spalvomis nusidažys ir jūsų gyvenimas.

5. Žinoti, kad ne viskas pasaulyje tobula

Savyje tūnantį perfekcionistą nugalėti sunku, bet būtina. Viskas gerai su saiku. Laimingi žmonės moka kontroliuoti tobulumo siekį. Jie nekaltina savęs dėl netikslumų. Jie didžiuojasi savimi ir savo laimėjimais. Kartais kai kurie dalykai vyksta ne taip, kaip buvo planuota, ir tai normalu. Visko kontroliuoti tiesiog neįmanoma.

6. Gyventi dabar

„Savo gyvenime mačiau daug keistų dalykų, kai kurie iš jų vyko iš tikrųjų.“ (Markas Tvenas)

Laimingi žmonės nelaukia penktadienio vakaro, sekmadienio ryto, naujos mašinos, naujo buto. Nelaukia pavasario, vasaros, žiemos, rudens. Juk didžiausia galima klaida – galvoti, kad gyveni, kai iš tikrųjų tupi saugojimo kameroje, laukdamas laimingo gyvenimo.

7. Įnešti įnašą į aplinkinį pasaulį

Vienas geriausių būdų pasijusti laimingam – pakeisti aplinkinį pasaulį. Tam nebūtina gelbėti žmonių arba stabdyti cunamio. Kartais pakanka tiesiog kažkam nusišypsoti, pasakyti komplimentą arba padėti draugui.

Advertisements

8. Toliau mokytis

Laimingi žmonės yra smalsūs ir siekia gauti naujos informacijos apie pasaulį ir žmones, kurie jame gyvena. Visada yra kažkas, ko dar nežinome. Susidomėjimas gyvenimu suteikia energijos, teigiamai veikia mūsų protą ir užpildo dienas.

„Laimė – tai charakterio savybė. Vienų charakteriui būdinga nuolat laukti, kitų – be sustojimo ieškoti, trečių – visur surasti.“ (Elchin Safarli)

Vertinkite paprastus malonumus, kurie nieko nekainuoja ir atsiranda tarsi iš niekur, – suvalgyti ledų ant suoliuko parkelyje, paglostyti katę, pamatyti vaivorykštę. Surasti laimę smulkmenose ir būti dėkingam už viską, ką turite, – štai nuo ko prasideda laimė.