Taupymas savo sąskaita – tikra daugelio moterų liga. Kartais ji lydi moterį visą gyvenimą. Pabandykime išsiaiškinti, kur slypi problemos šaknys.
Kaip viskas vyksta?
∗ Moteris ateina į turgų arba parduotuvę. Ir pradeda pirkti produktus visiems – vyrui, vaikams, mylimiausiai katei. Jiems pinigų jai visai negaila. O kai kyla klausimas apie jos pačios norus, moteris nusprendžia: „Apsieisiu!“ Ir apsieina. Kiekvieną kartą.
∗ Taupymas – kai moteris turi šampūno, vienas pėdkelnes, vieną avalynės porą sezonui ir dvi poras apatinių rūbų. Užtat vaikai aprengti pagal naujausią mados klyksmą.
∗ Taupymas – kai turite pinigų, bet niekuo savęs nedžiuginate, neperkate sau to, kas jums patiko.
∗ Kai pirmoje vietoje yra bet kas, tik ne jūs.
∗ Laikui bėgant, taupymas savo sąskaita tampa įpročiu ir labai sunkiai gydoma patologija.
Moteris, kuri gaili pinigų sau:
✿ praranda moterišką žavesį;
✿ jos gyvenime nebelieka vietos lengvumui ir magijai;
✿ slegiančios problemos pakeičia veido bruožus;
✿ vyrai ja nesidomi, nebent nori pasinaudoti;
✿ atsiranda nuovargis ir nepasitenkinimas gyvenimu;
✿ laimė tampa sunkiai pasiekiama.
Tai ne gyvenimas, tai – įkvėpimas be iškvėpimo, nuolatiniai ribojimai ir sausas davinys, kuriais moteris savanoriškai save apsupa.
Kodėl gailime sau pinigų?
Už taupymo savo sąskaita slypi didelė baimė ir kaltės jausmas. „Dabar išleisiu, o rytoj neliks pinigų ir tapsiu artimųjų „nelaimės“, „pražūties“ priežastimi.“ Tai iš vaikystės kylanti giluminė baimė. Jeigu neleidžiu pinigų sau, manęs niekas neapkaltins nelaimėmis, kurios gali nutikti dėl mano kaltės. Tai noras likti NEKALTAI. Labai vaikiškas noras. Suaugusi moteris gali atsakyti už savo veiksmus. Taip vardan aplinkinių „gelbėjimo“ aukojamas asmeninis gyvenimas, asmeninis grožis. Gelbėdama aplinkinius jaučiatės SVARBI ir aukojate savo gyvenimą. O pasiaukojimas niekada nebūna nesavanaudiškas.
Ir kalba vėl pakrypsta apie išdidumą ir susitaikymo stoką.
Tarsi nuo jūsų priklauso aplinkinių gyvenimas, o jūs tokia visagalė, kad galite numatyti ir užkirsti kelią artimųjų nelaimėms. Taip manyti labai klaidinga. Kodėl tai moteriškumo praradimo požymis? Nes moteris, kuri taupo, dirba varoma vyriškos energijos – griežta kontrolė ir atsakomybė, apsauga ir gelbėjimas.
Jeigu moteris įjungia taupymo režimą, vadinasi, ji įjungia motinos instinktą, atitinkamai „išjungia“ moterį. Ir nesvarbu, kur taupote – kosmetikos priemonėms ar apatiniams. Svarbu principas. Motina galite būti tik savo vaikams, bet ne tėvams ar vyrui.
Ir prisiminkite paprastą dalyką, iš motinos – ima, o moteriai – duoda.
Suaugusi moteris nesirūpina dėl pinigų, nes ji neprisiima „kontrolės“ ir „atsakomybės“ už kitų žmonių gyvenimą. Ji neserga didybės manija ir nesielgia taip, tarsi atkeliavo į šią Žemę gelbėti kitų žmonių ir padaryti juos laimingus. Jeigu pinigų yra, moteris lengvai juos išleidžia sau, o jeigu nėra – taip pat smarkiai neišgyvena. Jeigu įkvepiate, turite ir iškvėpti. Negalima tik įkvėpti ir nuolat taupyti iškvėpimui.