10 mitų apie intravertus


Negalima sakyti, kad intravertai nemėgsta žmonių. Tiesiog jie labai išrankūs.

Šiam žmonių tipui žodžiai „Vidinis grožis svarbesnis už išorinį“ – ne bereikšmis žodžių rinkinys. Tačiau didelė kaltinimų dalis yra nepagrįsta ir labai perdėta.

1 mitas – intravertai nekalbūs
Visai ne. Tiesiog jie nekalba, jeigu neturi ką pasakyti. Jie nemėgsta tuščių kalbų. Jeigu pradėsite pokalbį apie tai, kas juos domina, negalėsite jų sustabdyti.

2 mitas – intravertai drovūs
Drovumas neturi nieko bendro su intravertais. Jie nebijo žmonių, bet jiems reikia priežasties kontaktui. Jie nebendrauja tik dėl to, kad bendrautų. Jeigu norite pakalbėti su intravertu, tiesiog pakalbinkite jį. Nebijokite pasirodyti nemandagus.

3 mitas – intravertai grubūs
Intravertai dažnai nemato priežasčių ceremonijoms ir mandagybėms. Jie nori, kad visi būtų sąžiningi ir natūralūs. Deja, daugeliu atvejų tai nepriimtina, tad intravertams kartais tenka įdėti daug jėgų, kad pritaptų, ir tai juos vargina.

4 mitas – intravertams nepatinka žmonės
Atvirkščiai, intravertai labai vertina savo draugus. Artimus žmones jie gali suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų. Jeigu jums pasisekė būti intraverto draugu, tai galite būti tikri, kad įgijote ištikimą sąjungininką visam gyvenimui.

5 mitas – intravertai nemėgsta būti bendruomenėje
Nesąmonė. Intravertai nemėgsta praleisti daug laiko bendruomenėje. Jie labai greitai supranta informaciją ir dėl to jiems nereikia skirti daug laiko bendruomenei. Jie verčiau eis namo, kad galėtų įsikrauti ir suvirškinti gautus įspūdžius. Įsikrauti ramybėje jiems yra gyvybiškai svarbu.

6 mitas – intravertai visada nori būti vieni
Intravertai gerai jaučiasi likę vieni su savo mintimis. Jie daug mąsto. Jie svajoja. Jiems patinka, kai yra problemų, su kuriomis jie gali dirbti, kai yra užduočių, kurias jie gali spręsti. Bet jie taip pat gali jaustis vieniši, jeigu neturi nieko, su kuo galėtų pasidalyti savo atradimais. Vienu metu atviriems ir nuoširdiems santykiams jiems užtenka TIK VIENO žmogaus.

7 mitas – intravertai keistuoliai
Dauguma intravertų – individualistai. Jie neis paskui minią. Jie nori būti vertinami už neįprastą gyvenimo būdą. Jie mąsto savo galva, todėl dažnai meta iššūkį tam, kas laikoma norma. Jie nepriima sprendimų remdamiesi tuo, kas madinga ir populiaru.

8 mitas – intravertai užsidarę
Intravertai – tai žmonės, kurie pirmiausia yra susitelkę ties vidumi ir skiria daug dėmesio savo mintims ir emocijoms. Jie gali kreipti dėmesį į tai, kas vyksta aplinkui, tačiau jų vidinis pasaulis jiems yra daug įdomesnis ir vertingesnis už tai.

9 mitas – intravertai nemoka linksmintis ir ilsėtis
Dažniausiai intravertai ilsisi namuose arba gamtoje, o ne triukšmingose viešosiose vietose. Jie nemėgsta aštrių pojūčių ir nėra priklausomi nuo adrenalino. Jeigu aplinkui yra per daug triukšmo ir pokalbių, jie užsisklendžia.

10 mitas – intravertai gali pasitaisyti ir tapti ekstravertais
Jeigu pasaulis neteks intravertų, kartu jis neteks mokslininkų, muzikantų, dailininkų, poetų, režisierių, gydytojų, matematikų, rašytojų ir filosofų. Intravertai negali pasitaisyti, jie turi būti gerbiami už savo įgimtą temperamentą ir naudą, kurią atnešė žmonijai. Beje, Silverman (1986) tyrimai parodė, kad tarp intravertų yra žymiai daugiau žmonių su aukštu IQ.