Skruzdėlės filosofija


Mano nuomone, kiekvienas mūsų turėtų pasidomėti skruzdėlių gyvenimu. Jos laikosi nuostabios filosofijos, kurią sudaro keturios koncepcijos.

Pirmoji: skruzdėlės niekada nepasiduoda.

Ir tai puiki filosofija. Jeigu jos pasirinko ėjimo kryptį ir jūs bandote jas sulaikyti, jos suras kitą kelią. Jos lips į viršų, leisis į apačią, apeis ratu. Jos ieškos kito kelio. Kokia nuostabi filosofija – niekada nepasiduoti ir bet kokiais būdais siekti numatyto tikslo.

Antroji: skruzdėlės visą vasarą galvoja apie žiemą.

Vasara nesitęs amžinai, tad skruzdėlės dar vidurvasarį pasirūpina žiemos atsargomis. Istorija byloja: „Nestatyk namų ant smėlio vasarą.“ Kodėl šis patarimas svarbus mums? Nes reikia būti realistais. Mėgaudamiesi vasara paplūdimyje turite pagalvoti ir apie rudens audras. Susimąstykite apie ateitį.

Advertisements

Trečioji: skruzdėlės visą žiemą galvoja apie vasarą.

Ir tai labai svarbu. Žiemą skruzdėlės sau primena: „Žiema nesitęs amžinai; greitai iš čia ištrūksime.“ Ir jau pirmąją šiltą dieną skruzdėlės išlipa į paviršių. Jeigu vėl atšąla, jos sulenda atgal ir vėl pasirodo orams pagerėjus. Jos nuolatos gyvena laukdamos geresnių pokyčių.

Ketvirtoji: kiek skruzdėlių darbuosis vasarą, kad pasiruoštų žiemai? Tiek, kiek galės. Kokia puiki filosofija: „Daryk viską, ką gali.“

Apibendrinant, skruzdėlių filosofija mus gali išmokyti šių dalykų:

1. Niekada nepasiduoti.
2. Galvoti apie ateitį.
3. Laukti geresnių gyvenimo pokyčių.
4. Daryti viską, ką galime.

Savo gyvenimą galime keisti vadovaudamiesi skruzdėlių filosofija. Svarbiausia – pasirinkti teisingą kryptį, ir tada palankūs vėjai būtinai jus nublokš į svajonių išsipildymą. Ar pasirinksite teisingą kryptį ar ir toliau darysite klaidas, nulems Jūsų asmeninė filosofija ir požiūris į gyvenimą.

Niekada nepasiduokite, žiūrėkite į priekį, išlikite pasitikintys savimi ir darykite viską, ką galite.