Štai ką iš tikrųjų reiškia lipdukai ant vaisių


Ar jums teko parduotuvėse matyti vaisius su lipdukais? Jums įdomu, kokia informacija juose užšifruota? Be ryškaus logotipo, ant lipduko yra ir skaitmeninis kodas.

Pasirodo, šiuose skaičiuose slypi vartotojui svarbi informacija.

Jei keturių skaitmenų kodas prasideda skaičiumi 3 arba 4, vadinasi, auginant vaisius buvo naudojamas maksimalus žemės ūkio technologijų kiekis: juos gausiai laistė pesticidais ir tręšė kitokia chemija.

Jei prieš jus penkių skaitmenų kodas, kuriame pirmas skaičius 9, manykite, kad jums pasisekė. Vadinasi, vaisius augino tradiciniu būdu, nenaudojant pesticidų. Galite manyti, kad toks produktas yra ekologiškas.

Penkių skaitmenų kodas su skaičiumi 8 pradžioje rodo, kad prieš jus – GMO produktas.

Pagal tyrimus, genetiškai modifikuoti dažniausiai būna bananai, melionai ir papajos.

Šie žymenys naudojami žymėti vaisius visame pasaulyje nuo 1990 metų. Ir nesvarbu, kur buvo auginami vaisiai – bananas turės kodą „4011“, jei jį augino pagal pagreitintą schemą.

Jei kodo nėra, reikėtų suklusti. Žymėti produktai yra kur kas saugesni – vadinasi, jie buvo sertifikuoti. Jei lipdukų nėra, yra didelė tikimybė, kad juos „nuvalė“ nuo vaisių.

Pardavėjai gali pakeisti produktų etiketes, kad genetiškai modifikuotus parduotų kaip ekologiškus, o tai reiškia – brangiau.