Stiprių mamų auginami žmonės išsiskiria 14 ypatumų


Esant jaunam, sunku suvokti, kad turite stiprią mamą. Pradedate tai suprasti augdami iš vertybių, kurių ji išmokė.

Svarbiausia, ką ji jums gali perduoti, – jėgą, kurios pati turi. Bet yra daug kitų vertybių. Pažiūrėkime, ką jums pavyko perimti iš savo stiprios mamos.

1. Polinkis ir mokėjimas savarankiškai spręsti savo problemas.

Kai ko nors paprašote atnešti vandens, įsiterpia mama: „Neturi kojų?“ Arba kai prie stalo paprašote druskos: „Neturi rankų?“ Viskas labai aišku: pasaulis nesisuka aplink jus ir niekas neprivalo ko nors daryti už jus. Jūs patys turite išmokti dėl savęs pasistengti.

2. Lengva pripažinti savo klaidas neužsiciklinant ties išdidumu.

Dauguma mūsų neigė sudaužę vazą arba išpylę gėrimo ant kilimo. Dažniausiai kaltę vertė mažesniems broliams ar seserims. Bet stiprios mamos mus mokė pripažinti kaltę ir drąsiai atsakyti už savo poelgius. Žmogų, kurį užaugino stipri mama, lengva atpažinti būtent iš šios savybės.

3. Jaustis ypatingam.

Nes stiprios mamos moka perduoti savo meilę ir moko vaikus sekti paskui savo svajonę.

4. Turėti aiškų tikslą ir jo siekti.

Stiprios mamos ne šiaip įteigia ypatingumo jausmą, bet dar ir moko siekti tikslų. Jų dėka jūsų gyvenime atsiras sudėtingų tikslų ir jėga, kuri privers jų siekti.

Advertisements

5. Mokėjimas pasakyti „ne“.

Dauguma žmonių nori būti mylimi ir gerbiami, todėl dažnai bijo pasakyti „ne“ – ir tai viena svarbiausių problemų. Kartais mes net bijome pasakyti, kad nežinome adreso, kurio mūsų klausia. Bet žmogus, kurį augino stipri mama, to nebijo.

6. Tobula savivertė ir pagarba sau.

Mama – pirmas ir galbūt vienintelis žmogus, kuris jus besąlygiškai mylės. Ji parodys jums, kokios meilės esate verti. Stipri mama išmokys jus mylėti save, gyventi taikiai su savimi ir nesutikti su mažiau, nei esate verti.

7. Suvokimas, kad prioritetų sąraše pirmiausia skirti dėmesio sau – ne egoizmas.

Padėti kitiems, būti dosniems – be abejo, labai geros savybės. Bet būti pernelyg dosniems, visada tik duoti ir nieko negauti atgal? Laikui bėgant, tai jus pražudys. Stiprių motinų vaikai moka valdyti šį balansą – galvoti apie save, bet nebūti egoistu.

8. Jūsų vertybė – ne tik jūsų kūnas.

Šiuolaikiniame pasaulyje išorinis grožis laikomas pagrindiniu dalyku, norint užsitikrinti sėkmę visuomenėje. Tačiau stiprių motinų vaikai žino, kad turi mylėti asmenybę ir charakterį. Jie nekreipia dėmesio į raukšles, celiulitą arba pilvą.

9. Suvokimas, kad kartais reikia paleisti.

Tęsti abiem pražūtingus santykius, dirbti nemėgstamą darbą arba tiesiog draugauti su žmogumi, kuris kelia tik nemalonumus – viso to nežino žmonės, kuriuos augino stipri motina. Jie žino, kada reikia tiesiog paleisti.

Advertisements

10. Neleisti savęs skriausti.

Specialistai bando įrodyti, kad jus supančius žmones galima išmokyti deramai elgtis su jumis. Stiprių motinų vaikai mokosi to nuo mažens. Jie niekada neleis savęs žeminti arba įžeidinėti.

11. Mažiau kalbų, daugiau darbų.

„Norite pažinti žmogų? Stebėkite jo poelgius, o ne žodžius“, – visiems žinoma frazė. To stiprių motinų vaikai mokosi nuo mažens. Sunkiausiu būdu įgytas orumas tampa pagrindiniu tokių žmonių pagalbininku.

12. Vykdyti savo pažadus.

Vykdyti savo pažadus – viena geriausių savybių, kurių gali išmokyti mama. Tai – motinos dovana, kuri, nepaisant sunkumų, įvykdė visus pažadus.

13. Mokėti klausyti.

Stiprios mamos visada moka klausytis savo vaikų. Net jeigu jie kalba nesąmones. Vaikai, kurių visada įdėmiai klausėsi, žino to vertę ir patys tampa gerais klausytojais.

14. Prisirišimas prie šeimos.

Stiprių mamų vaikai, kurie užaugo apsupti meilės ir dėmesio, greičiausiai išmokys ir savo vaikus prisirišti prie artimųjų ir giminių.