Tikroji prabanga – tai galimybė gyventi patogiai


Prabanga – tai ne lūpdažiai, ne restoranai ir ne aukštakulniai. Tikroji prabanga – tai galimybė gyventi patogiai. Avint patogius batus. Dažantis lūpdažiu, kurio spalva tau patinka, ar visai jo nenaudoti. Valgyti patinkantį maistą, draugauti su mielais žmonėmis, būti kartu iš meilės, o ne dėl įsipareigojimų.

Išmokti atsisakyti nereikalingo. To, kas atgyveno. Nusidėvėjo. Ir saugoti tai, kas patinka. Mano draugės penkiametė dukra visada eina į svečius su savo šaukštu. Ji gali sau leisti prabangą valgyti šaukštu, kuris jai patinka. Jos mama dėl to jaučiasi nejaukiai ir nuolatos bando pasiteisinti. O aš pradėjau vežtis savo indus ir įrankius į iškylas, nes nemėgstu valgyti iš plastikinių. Ir man nusispjauti, ką apie mane pamanys kiti.

Prabangus gyvenimas – tai ne „juk tu to verta“. Jis apie tai, kad šis daiktas vertas jūsų. Sesės dovanotas puodelis. Tėčio marškinėliai, kuriais vilint taip jauku miegoti. Pyragas pagal mamos receptą. Mylimo žmogaus bučinys. Įdomios knygos. Geri filmai. Tos dainos. Ką tik išskalbta patalynė. Švarus butas. Gyvenimas, kurį pasirinkai pati.

Advertisements

O dar prabangus gyvenimas – tai negraužti savęs, kai kas nors einasi ne taip, kaip norėta. Pėdkelnės gali suplyšti. Tešla gali netikti. Draugai gali nenorėti žiūrėti tavo mėgstamo filmo. Mylimas žmogus gali išeiti. Tu gali negauti paaukštinimo darbe. Gali nutikti bet kas. Jeigu kas nors nepavyksta, tai visai neturi paveikti tavo savivertės. Tai reiškia, kad dabar tiesiog viskas einasi ne taip, kaip norėtum.

Prabangus gyvenimas – tai turėti galimybę rinktis. Susiūti suplyšusias kojines arba nusipirkti naujas. Išmesti pyragą ir užsisakyti sušių arba dar kartą bandyti iškepti pyragą. Pažiūrėti filmą vienam arba nueiti su draugais į kavinę. Paleisti arba kovoti. Ieškoti naujo darbo arba peržiūrėti savo tikslus esamame.

Prabangus gyvenimas – tai gyvenimas pagal savo taisykles. Savo tikslų siekimas. Neieškant pasiteisinimų. Nebūnant patogiam. Nesiteisinti už savo pasirinkimą, savo svajones, savo interesus.

Sakyti: „Su manimi taip negalima.“
Ir sakyti: „Man tai galima.“