Tradicijos, nuo kurių visi pavargo, bet kurių nedrąsu atsisakyti


Daug tradicijų bėgant metams pasensta. Net nepastebėsime, kaip į kai kurias pradėsime žvelgti kaip į kvailas ir absurdiškas. Štai kokių tradicijų ir įpročių tikrai galima atsisakyti.

1. Išleisti daug pinigų vestuvių šventei

Paimti paskolą vestuvėms ir tikėtis, kad jos atsipirks? Dabar daugelis nepasiruošę klimpti į skolas, kad viskas „būtų kaip pas žmones“. Vis daugiau šiuolaikinių jaunavedžių renkasi kuklią šventę artimųjų apsuptyje, o sutaupytus pinigus išleidžia romantiškai kelionei.

Kuklios teminės vestuvės arba „žaliosios vestuvės“, kai jaunieji sąmoningai atsisako popierinių kvietimų, balionų, kaspinų ir kitų šiukšlių, kurios gali teršti gamtą, po truputį išstumia tradicinę šventę.

2. Rengti didžiules šventes mažiems vaikams

Kažin ar vaikui įsimins šventės, kurias rengs tėvai pirmaisiais jo gyvenimo metais. Didžiulės vaikų šventės tampa nebemadingos. Vietoj to siūloma surengti paprastą šventę su slėpynėmis ir gaudynėmis. Rinkitės gryną orą!

3. Gerbti visus be išimties gimines

Ne visi pasirengę palaikyti šiltus ryšius su pabodusiais dėdėmis ir nuolat nepatenkintomis tetomis. Beje, toje pačioje kategorijoje atsiduria privalomi pietūs, per kuriuos susirenka visa šeima. Vietoj to dauguma renkasi praleisti laiką draugų kompanijoje arba su giminėmis, kuriuos iš tiesų myli ir gerbia.

4. Keisti pavardę po santuokos

Atsisakymas imti naują pavardę dažniausiai susijęs su būtinybe keisti krūvą dokumentų – nuo paso iki vairuotojo pažymėjimo, o kartu tvirtinti diplomus, gautus su mergautine pavarde. Ir visi šie nelabai malonūs rūpesčiai dažniausiai išpuola per medaus mėnesį.

Tiesa, atsiradus vaikams, kai kurios poros visgi nusprendžia gyventi su viena pavarde.

5. Rytais užkloti lovą

Daugelis vadina tai nereikalingu užsiėmimu.

Beje, neseniai Kingstono universiteto specialistų grupė atliko tyrimą, kuris parodė, kad iš karto pabudus užklota lova tampa tikru rojumi dulkių erkutėms, juk jos mėgsta drėgmę ir šilumą.

Tiems, kurie neįsivaizduoja savo ryto be lovos užklojimo, patariama rinktis kompromisą: užkloti lovą praėjus bent jau 5 minutėms nuo atsikėlimo.

6. Rengti įmonės vakarėlius, po kurių gėda žiūrėti kolegoms į akis

Padauginti per vakarėlį ir prabusti „YouTube“ žvaigžde? Vadovų nuomone, tai nėra jų darbuotojams būtina patirtis ir iš visų jėgų stengiasi mažinti alkoholio kiekį vakarėliuose. Dabar madingi „protingi“ vakarėliai, kurie suvienija darbuotojus įvairiuose kursuose, mokymuose ir meniškose veiklose arba įtraukia į aktyvias sporto pramogas.