Kodėl trijų dienų išeiginės greitu metu taps nauju standartu?


Japonijos madingų drabužių gamintoja bendrovė „Uniqlo“ trumpina savo darbuotojų darbo savaitę iki keturių darbo dienų. Tikimasi, kad šis pokytis pagerins darbuotojų sveikatą, suteiks jiems džiaugsmo ir padidins jų našumą.

Sunku įsivaizduoti pasaulį, kuriame neegzistuotų pirmadienio baimė. Tačiau vis daugiau bendrovių eksperimentuoja su keturių darbo dienų savaite.

Psichologijos mokslų daktaras Paol Powers ir knygos „Don’t Wear Flip-Flops to Your Interview“ autorius teigia, kad keturių dienų darbo savaitė turi nemažai pranašumų.

Pagrindiniai būtų šie:

1. Tapsime produktyvesni

„Darbas – kaip dujos hermetiškame konteineryje. Jis bando užpildyti visą jam skirtą laiką“, – aiškina P. Powers. Trijų dienų išeiginės taps jums puikia motyvacija dirbti geriau. Jeigu darbui skirto laiko sumažės, jūs pradėsite protingiau ir atsakingiau jį leisti. Rečiau lakstysite į virtuvėlę ir organizuosite mažiau nereikalingų susirinkimų.

2. Nebūsime tokie pavargę

Net jei mylite savo darbą, jo sukeliamo streso išvengti nepavyks. 60 procentų dirbančiųjų sako, kad stresas yra pagrindinė jų gyvenimo problema. Geros žinios: tyrimai rodo, kad kuo dažniau atostogaujate, tuo mažiau išsekę jaučiatės. Kuo daugiau laiko skiriate atsigauti, tuo greičiau dirbate ir mažiau kenčiate nuo emocinio perdegimo. O ir lėtinės depresijos atsiradimo šansas gerokai sumažėja.

3. Galėsime ilgiau gyventi

Kiekvieną dieną jūs skiriate darbui daugiau nei 8–9 valandas. Mes kalbame ir apie laiką, skirtą kasdienėms kelionėms namai–darbas–namai. Vieno tyrimo duomenimis, moterys, kurios gyvena toliau nuo darbo, dažniau miršta anksčiau nei tos, kurių darbo vieta yra šalia namų. Viskas tik dėl to, kad mes dažniausiai neįvertiname streso, atsirandančio dėl poreikio kasdien važiuoti į darbą per visą miestą. Tai tikrai svarbus veiksnys. Idėja važinėti į darbą rečiau, bet praleisti jame daugiau laiko tampa vis populiaresnė.

4. Mes tapsime kūrybiškesni

Paprasčiau kalbant, trijų dienų išeiginės suteiks daugiau moralinio stabilumo. Jūs rečiau kentėsite ir dažniau linksminsitės. Taip tapsite ne tik laimingesni, bet ir kūrybiškesni. 225 šia tema atliktų tyrimų metaanalizė parodė, kad laimingi darbuotojai yra vidutiniškai 31 procentu produktyvesni už nelaimingus. Ir jie siūlo triskart (!) daugiau kūrybinių sprendimų. Jie dažniau nestandartiškai mąsto ir aštriau jaučia bendrovės poreikius.

Žinoma, kol kas keturių dienų darbo savaitė yra ne visiems. Bet jums tikrai reikia pagalvoti – gal verta parodyti šį straipsnį vadovui? Gal jis irgi nori atrodyti progresyvus ir yra pasirengęs padaryti jus laiminga komanda?