Tuos, kurie pirmenybę teikia siauram draugų ratui ir dievina leisti laiką vienumoje, aplinkiniai dažnai laiko priverstiniais vienišiais. Bet iš tikrųjų jie niekada nesijaučia vieniši!
Kaip žinoma, tikri vienišiai moka mėgautis savo pačių kompanija ir puikiai žino visus savo privalumus ir trūkumus. Tikriausiai būtent todėl jie renkasi būti vieni.
Štai 7 unikalūs vienišių charakterio bruožai, kurie daro juos puikiomis asmenybėmis!
1. Smalsumas
Nors vienišiai iš tikrųjų pirmenybę teikia mėgavimuisi savo pačių kompanija, tai nereiškia, kad jiе uždari arba drovūs.
Jei žmogus turi galimybę svarstyti, gali stebėti saulę, mėnulį ir žvaigždes ir mėgautis žemės ir jūros gėrybėmis – jis ne vienišas ir ne bejėgis. (Epiktetas)
Iš tikrųjų šie žmonės atviri įspūdžiams ir nuolat ieško naujų nuotykių bei įvykių. Tiesiog jiems reikia laiko surinkti į viena savo mintis prieš įsitraukiant į veiklą su kitais žmonėmis.
2. Ištikimybė
Priešingai nei tiе, kurie trokšta nuolat būti dėmesio centre, vienišiai nesiveržia garsiai reikštis. Bet kai tik jie randa ką nors mielo širdžiai, tampa pačiais ištikimiausiais draugais ir numylėtiniais, kokius tik jūs galite įsivaizduoti.
Meilė – tai pagrindinis būdas pabėgti nuo vienatvės, kuri kankina daugumą vyrų ir moterų beveik visą jų gyvenimą.(Bertranas Raselas)
Jei vienišius įsileis jus į savo gyvenimą, duos jums viską, ko jūs trokšite. Tai liečia visas gyvenimo sritis: santykius, šeimą, draugus ir darbą!
3. Savęs pažinimas
Dauguma žmonių bijo savo emocijų, bet vienišiai pirmenybę teikia jų pažinimui. Mokėjimas suprasti ir priimti save daro juos labai sėkmingus!
Vienumoje kiekvienas mato savyje tai, kas jis yra iš tikrųjų. (Artūras Šopenhaueris)
Kadangi jie puikiai pažįsta savo jausmus, tai leidžia jiems geriau suprasti aplinkinius žmones. Žinoma, vienišius taip pat kamuoja depresija ir nerimo periodai, bet jie visada tai vertina kaip galimybę tobulėti.
4. Savarankiškumas
Vienišiai nepanikuoja ir nebėga nuo problemų. Jie – labai stiprūs ir valingi žmonės! Jų išvystyta savirefleksija padeda jiems oriai pasitikti panašias situacijas.
Vienatvė yra visų žymių protų dalia. (Artūras Šopenhaueris)
Žinoma, kai kuriose situacijose vienišiai taip pat patiria stresą ir įtampą, bet, užuot skyrę laiko dėmesį atitraukiantiems faktoriams, jie tiesiog atsiriboja, kad perkrautų savo baterijas.
5. Punktualumas
Laikas – tai, ką vienišiai itin vertina. Jie puikiai žino, kad būtent punktualumas dažnai tampa sėkmės gyvenime įkaitu. Todėl šie žmonės niekada nevėluoja, patys neleidžia veltui svetimų laiko ir niekam neleidžia to daryti jiems!
Tikroji vienatvė – tai buvimas šalia žmogaus, kuris tavęs nesupranta. (Elbertas Habartas)
Dėl gebėjimo akimirksniu nustatyti „chronofagus“ vienišiai nieku gyvu nepakęs savo gyvenime manipuliatorių ir mėgėjų „pagroti nervais“.
6. Tolerantiškumas
Žmonės, kurie moka vertinti vienatvę, puikiai žino, kad niekas nėra idealus. Jie seniai suprato, kad visi turi ne tik trūkumų, bet ir būdų tapti geresniais. Todėl jie nepyksta, o tiesiog priima pasaulį tokį, koks jis yra!
Žmogus vengia, ištveria arba myli vienatvę pagal tai, kokia yra jo „aš“ vertė. (Artūras Šopenhaueris)
Vienatvė visada padeda jiems suvokti, ko jiems iš tikrųjų reikia. Šie žmonės visuomet yra absoliučiai sąžiningi – ir su savimi, ir su kitais. O dar jie pasirengę padėti artimiesiems atsikratyti visų trūkumų!
7. Empatija
Vienišiai geba giliai jausti, todėl moka užjausti kitus kaip pačius save. O svarbiausia – tas, kuris nebijo vienatvės, žino, kaip susidoroti su bet kokiu sielvartu.
Kas turi katę, tas gali nebijoti vienatvės. (Danielis Defo)
Neįtikėtinas tokių žmonių jautrumas akimirksniu padeda jiems rasti pozityvumo bet kokioje negatyvioje situacijoje!
Tikrieji vienišiai visuomet puikiai žino savo stipriąsias puses. Tas, kuris moka vertinti vienatvę, supranta, kad niekada nebus vienas. Net jei liks paskutinis žmogus Žemėje!
Vienišiai visuomet gerbia kitų ribas ir laukia tokios pat pagarbos atgal. Jei jūs peržengsite nematomą ribą, jie iškart jums apie tai praneš. Žmonės, kuriems patinka vienatvė, gali jus daug ko išmokyti. Pavyzdžiui, kad jei jūs nevertinate savęs, negalite vertinti ir kitų!