Vyresni nei 40 metų žmonės turėtų dirbti 3 kartus per savaitę


Žmonės nemėgsta to pripažinti, bet kuo vyresni tampame, tuo labiau prarandame budrumą. Amžius suteikia išminties, bet atima gebėjimą greitai fokusuotis ir įsiminti dalykus. Laikui bėgant žmonės praranda reakcijos greitį.

Melburno mokslininkai įrodė, kad darbas iki 30 valandų per savaitę teigiamai veikia žmogaus kognityvinės funkcijos vystymąsi, bet sukelia našumo sumažėjimą.

Tyrime dalyvavo 3 500 moterų ir 3 000 vyrų, kurie perkopė 40 metų amžių. Stebimi mokslininkų jie atliko įvairius kognityvinių funkcijų testus.

Tyrimas parodė, kad žmonėms, dirbantiems 55 valandas per savaitę, būdingas didesnis kognityvinis nuosmukis nei tiems, kurie visiškai nedirba.

Testo autorius Colinas McKenzis paaiškino, kad jame yra įvairių elementų, kurie demonstruoja dalyvių gebėjimus skaityti žodžius balsu, sugretinti raides ir skaičius greičio testuose ir skaičiuoti.

Advertisements

Vyresniame amžiuje intelektinis stimuliavimas yra būtinas. Tam puikiai tinka kryžiažodžiai ir įvairūs galvosūkiai, tačiau per didelis stimuliavimas turi atvirkštinį efektą.

Profesorius McKenzis sako, kad daugelyje šalių svarstoma apie pensinio amžiaus didinimą, taip priverčiant žmones ilgiau dirbti. Jo teigimu, svarbu darbo savaitę sutrumpinti iki 3 darbo dienų.

McKenzis tvirtina, kad riba tarp smegenų aktyvumo palaikymo ir per didelės jų apkrovos yra labai trapi. Pastaroji gali sukelti stresą ir kitų neigiamų pasekmių. Jo nuomone, geriausias sprendimas vyresniems nei 40 metų žmonėms yra dirbti ne visą darbo dieną. Taip jie pakankamai stimuliuos smegenis, bet nebus pernelyg išsekę.

Profesorius siūlo keturiasdešimtmečiams ir vyresniems žmonėms vietoj nuolatinio persidirbimo rasti gyvenimo balansą. Jis mano, kad tai gali turėti lemiamos įtakos bendrai sveikatos būklei.

Prisiminkite, kad pinigai yra svarbūs, bet nėra svarbiausias dalykas gyvenime. Niekas nenori atsigręžti į savo gyvenimą ir suprasti, kad visą laiką praleido darbe. Yra daug svarbesnių dalykų, pavyzdžiui, leisti laiką su draugais ir šeima. Nežiūrėkite į darbą pernelyg rimtai ir raskite laiko nuostabiems prisiminimams sukurti.