11 patarimų berniukų mamoms


Mamos visada kruopščiau nagrinėja vaiko auklėjimo subtilybes. Mergaitės auklėjimas vyksta beveik intuityviai ir jos supranta viena kitą iš pusės žodžio ar žvilgsnio, o su berniukais viskas šiek tiek sudėtingiau.

Pateikiame 20 patarimų, kaip auginti laimingą sūnų, kuriais pasidalino berniukų mamos:

1. Leiskite jam sugadinti tiek daiktų, kiek jis ir šiaip sugadins. Jeigu kaskart, kai jūsų berniukas grįš namo purvinais ir suplyšusiais rūbais, jūsų nuotaika ges, stosite į beviltišką kovą. Neeikvokite energijos pykčiui dėl neišvengiamų dalykų – berniukai susipažįsta su pasauliu laipiodami po medžius ir per tvoras, šokinėdami per balas ir griūdami. Taip jau sukurta gamtos.

2. Suteikite jam galimybę išlaisvinti energiją – padovanokite būgnus ar bokso kriaušę, skirkite jam erdvės, duokite butelį vandens arba nupirkite šunį. Bet ką, kad jis galėtų išsidūkti. Priešingu atveju jis sugadins ką nors, kas priklauso jums ir ko vėliau gali būti labai gaila.

3. Leiskite jam padėti kitiems. Yra didžiulis skirtumas tarp galimybės padėti suteikimo ir vertimo padėti. Suteikti galimybę – tai tarsi uždegti ugnį širdyje, kuri vieną dieną virs didžiule liepsna ir nušvies visą pasaulį. Tapkite pavyzdžiu – padėkite vienas kitam ir aplinkiniams.

4. Paaiškinkite jam, kad tik praktika padeda pasiekti tobulumo. Ir kalbama ne tik apie sportą ar muziką, bet ir apie kitus dalykus. Ugdykite tinkamus įpročius, kurie suaugusiam vyrui padės lengvai su viskuo susidoroti.

5. Išmokykite savo sūnų išsakyti tai, ką jaučia. Mažylis gali rėkti iš nevilties, droviai slėptis, nerimastingai kandžiotis ar verkti iš išgąsčio. Paaiškinkite jam, kad tai yra emocijos, diktuojančios kūnui, kaip elgtis. Kai jis užaugs, supras skirtumą tarp nevilties ir sielvarto, išmoks susidoroti su emocijomis ir tinkamai jas išreikšti.

6. Būkite didžiausias savo vaiko gerbėjas. Greičiausiai jūsų sūnus ne kartą sutriks, kai pradėsite dainuoti jo mokyklinės roko grupės dainas arba rodysite jo vaikystės nuotraukas mergaitėms, kai rinksite kvailiausias padėkas, apdovanojimus ir pasiekimus, savo bloge rašysite, kad jis turi problemų mokykloje ir t. t. Greičiausiai vieną kartą jis jums pasakys: „Viskas, gana, sustok.“ Bet jis žinos, kad yra bent vienas žmogus, kuris VISADA už jį serga.

7. Išmokykite savo sūnų susitvarkyti, pasigaminti maisto, išsiskalbti kojines ir išsilyginti marškinius. Galbūt jam to niekada nereikės, bet jo žmona vieną dieną jums padėkos.

8. Įtikinkite, kad yra gerų žmonių pavyzdžių – protingų, drąsių, stiprių, talentingų ir sąžiningų. Papasakokite jam apie žinomus rašytojus, keliautojus, tyrėjus, mokslininkus, dailininkus, fotografus. Apie tai, kaip jie gyveno ir kokia kaina pasiekė sėkmės. Ir apie tai, kad vidinis grožis neretai yra svarbiau už išorinį.

9. Išmokykite sūnų gerų manierų: pasakyti „ačiū“ ir „prašau“, paduoti ranką moteriai, pasiūlyti pagalbą, užleisti vietą ir t. t. Tai pagerins aplinkinį pasaulį.

10. Išmokykite, kad su vaikais, gyvūnais, augalais ir daugelio žmonių jausmais reikia elgtis labai švelniai.

11. Leiskite tėvui išmokyti sūnų svarbiausių dalykų. Jeigu leisite tėvui pasinerti į auklėjimo procesą iš pat pradžių, kada nors sūnui susiformuos teisinga nuomonė: jo tėtis žino VISKĄ PASAULYJE. Jūs visada būsite mylimiausia mamytė, bet tėvas berniukams yra ypatingas žmogus, kuris žino atsakymus į visus klausimus.

Net kai jis užaugs ir jo gyvenime atsiras nauja moteris ir nauji namai, jūs vis tiek būsite jo mama. Kažkas pastovus ir nesikeičiantis kaip saulė. Svarbiausias dalykas, kurį turi žinoti jūsų sūnus, yra tai, kad jis visada yra jūsų širdyje, o visi kiti dalykai – tik priedas.