Dešimt patarimų, kad jūsų namuose visada gerai kvepėtų


1. Gaivumo aromatas.

Prieš pradėdami siurbti užlašinkite kelis levandų eterinio aliejaus lašus ant vatos disko ir įsiurbkite jį. Siurbiant iš siurblio sklis švelnus „provanso“ aromatas. Kvapą galite keisti pagal savo skonį. Tai gali būti gaivus apelsinų aromatas arba vėsus ir atpalaiduojantis pušų eterinis aliejus.

2. Švarus šaldytuvas.

Užlašinkite 1 lašą levandų eterinio aliejaus ir 1 lašą citrinų eterinio aliejaus ant deginto molio akmens arba paprastos marlės (šiuo atveju aliejai greičiau išgaruos) ir padėkite juos šaldytuvo durelių lentynoje. Periodiškai atnaujinkite eterinius aliejus.

3. Gaivi šiukšliadėžė.

Išplaukite ir išdžiovinkite šiukšliadėžę, užlašinkite po 1 lašą levandų ir arbatmedžio aliejų ant specialaus akmens, gabaliuko marlės ar vatos tampono ir padėkite ant dugno.

Advertisements

4. Kaip „atgaivinti“ mikrobangų krosnelę.

Įlašinkite 3 lašus eterinio citrinų arba mėtų aliejaus į talpyklą su vandeniu. 3 minutėms įdėkite į krosnelę.

5. Kvepiantis vonios kambarys.

Ant 2–3 specialių nedidelių akmenų užlašinkite levandų, kvapiosios kanangos arba pušų eterinio aliejaus ir padėkite juos ant lentynos. Atnaujinkite kas savaitę. Aliejai pripildys vonios kambarį švelniu kvapu.

6. Malonūs skalbiniai.

Yra 2 būdai: galite į džiovyklę įdėti frotinę kumštinę, pakvepintą 7 lašais levandų, mėtų, rožių, eukalipto ar bet kurio kito mėgstamo eterinio aliejaus, arba įlašinti 3 lašus tų pačių aliejų į vandenį lygintuve.

Eteriniai aliejai nėra riebūs ir nepaliks dėmių ant drabužių.

7. Įvairūs paviršiai.

Įlašinkite 30 levandų, arbatmedžio ir/ar citrinų aliejaus lašų (iš viso 30 lašų, o ne kiekvieno) į 1 l acto. Gerai suplakite. Šis paprasta ir ekonomiška priemonė puikiai valo ir dezinfekuoja bet kokius paviršius. Taip pat labai tinka peleninėms valyti.

Advertisements

8. Kalkėms ir nemaloniems kvapams nuo kriauklės, vonios, puodų, elektrinio arbatinuko pašalinti.

Naudokite aukščiau minėtą priemonę (skirtą įvairiems paviršiams valyti ir dezinfekuoti): sintetinis actas – geriausias būdas pašalinti kalkes. Jis efektyvesnis šildant, tad galite įpilti priemonės į arbatinuką su verdančiu vandeniu ir palikti kelioms minutėms arba valandai. Actas suteiks arbatinukui spindinčios švaros, o eteriniai aliejai pašalins mikrobus. Įpylę priemonės į virtuvės kriauklės arba vonios kanalizacijos vamzdį ir kelioms minutėms atsukę karšto vandens čiaupą, atsikratysite iš ten sklindančio nemalonaus kvapo.

9. Kambario dezodorantas.

Įlašinkite kelis mėgstamiausio aliejaus lašus (mėtų, apelsinų, kedrų, santalo) į vandens purkštuvą. Gerai suplakite ir išpurkškite kambaryje. Toks pat efektas bus, jeigu įlašinsite nebrangių vanilės, cinamono, šokolado ir kitais skanumynais kvepiančių kvepalų. Kartokite 2–3 kartus per savaitę. Tai taip pat padės atsikratyti cigarečių ar pridegusio maisto kvapo (prieš tai patalpą reikėtų pravėdinti).

10. Atsikratysime ir vabzdžių.

Žmogui ir naminiams gyvūnams pavojingas toksines apsaugos nuo vabzdžių priemones pakeiskite eteriniais aliejais. Papurkškite ore levandų, kedrų ar eukalipto aliejus. Neturite purškiklio? Ne bėda, įlašinkite kelis lašus aliejaus į indą su karštu vandeniu arba tiesiog ant vatos diskų ir išdėliokite juos kambaryje.