Streso valdymas. 14 neįprastų psichologo rekomenduotų būdų


Mintys išsilaksto, nepavyksta susikoncentruoti, kamuoja kažkoks itin nemalonus jausmas, kuris virsta kone panika – štai jie, tipiniai streso simptomai, kurie išmuša mus iš įprasto gyvenimo ritmo.

Ką daryti? Mokytis suvaldyti stresą – tik taip padėsite sau atgauti reikiamą formą, atsikratyti ligų ir netgi sulėtinsite organizmo senėjimo procesą.

1. Šukos

Visą dieną praleidžiant prie kompiuterio, didelė įtampos dalis tenka mimikos raumenims, dėl to atsiranda galvos sunkumas ir skausmas.

Vienas iš būdų išvengti streso – 10–15 minučių šukuoti plaukus. Šios procedūr os dėka geriau nėjamas kraujas ir atpalaiduojami raumenys.

2. Suvalgyti ledų

Skanus maistas – efektyvus antistreso dopingas. Riebi žuvis padeda išlaikyti gerą nuotaiką ir atsikratyti streso. Joje esančios omega-3 rūgštys labai naudingos nervų sistemai. Jeigu nemėgstate žuvies, suvalgykite ledų arba bananą. Šie produktai veikia ne blogiau nei antidepresantai.

3. Masažas

Norėdami palaikyti energijos lygį, po 30 sekundžių masažuokite po nosimi, tarp antakių, po apatine lupa ir delno centre esančius taškus.

Advertisements

4. Patrinti delnus

Tai dar vienas būdas atsikratyti nervinės įtampos ir išvengti streso. Reikia iš visų jėgų trinti delnus, kol įkais. Taip pat naudinga stipriai patrinti ausis. Tai padės atsigauti ir susikoncentruoti į darbą.

5. Nuplauti konfliktus ir stresus

15 minučių duše padės susidoroti su neigiamomis emocijomis. Atsistokite po šilta vandens srove taip, kad ji masažuotų galvą ir pečius. Greitai pajusite, kaip vanduo nuplauna viską, kas nereikalinga.

6. 27 daiktai

Rytinės praktikos moko: „Norite atsikratyti liūdesio? Namuose perstatykite 27 daiktus.“ Manoma, kad tai atlaisvina erdvę energijai, kuri galės laisvai judėti tinkama kryptimi. Išbandykite šį būdą ir patys įsitikinsite, kad jis padeda smegenims „persijungti“, nukreipia dėmesį nuo problemų ir leidžia pailsėti.

7. Laiptai

30 sekundžių bėgiokite laiptais aukštyn žemyn. Šis pratimas pagreitins deguonies patekimą į smegenų dalį, atsakingą už emocinio streso valdymą.

8. Dažai

Psichologai pastebėjo, kad paveiksliukų spalvinimas dvi–penkias minutes apėmus didesniam stresui, penkis kartus padidina tikimybę laiku užbaigti darbus. Tai reiškia, kad ne tik nugalėsite stresą, bet ir galbūt, sukursite kokį nors šedevrą.

9. Kinrožių arbata

Kai organizme kaupiasi radikalai, žmogus pradeda jausti stresui būdingus nerimo ir panikos priepuolių požymius. Kinrožės neleidžia radikalams koncentruotis, juos atskiedžia ir taip padeda nugalėti stresą.

Advertisements

10. Rankų mostai

Daugumai stresas pasireiškia kaklo, pečių ir juosmens raumenų užspaudimais arba jų elastingumo praradimu – dėl to kyla galvos ir nugaros skausmų. Tokiais atvejais puikiai padės plaukimas arba masažas. Darbe ir namuose galima atlikti nesudėtingus atsipalaidavimo pratimus: reikia sukti rankas, lankstyti jas į įvairias puses ir kilnoti kojas.

11. Tvarkymasis

Daiktų dėliojimas į vietas padeda sutvarkyti mintis ir susikoncentruoti. Be to, tvarkingos lentynos, spintelės ir spintos suteikia savotišką psichologinį efektą – išorinę tvarką ir organizuotumą žmogus nesąmoningai perkelia ir į savo gyvenimą.

12. Minutė apmąstymui

Raskite galimybę likti namuose vienas, kad galėtumėte sudėlioti mintis. Įsijunkite mėgstamą muziką, pasiimkite mėgstamiausią užkandį, patogiai įsitaisykite fotelyje. Pagalvokite, ko labiausiai norėtumėte, ir užrašykite savo norą ant popieriaus. Tikslus planas padės apsispręsti dėl tolesnių veiksmų.

13. Aromaterapija

Kvapai stipriai susiję su emocine atmintimi. Tad labai naudinga po ranka turėti kvapą, kuris asocijuojasi su išgyventais laimės, nuostabos, palaimos momentais. Dažniau jo įkvėpkite. Tai padės išlaikyti gerą nuotaiką.

14. Šokiai

Būtinai šokite namuose! Judesiai muzikos ritmu puikiai padeda atsikratyti streso. Be to, šokius mūsų smegenys priima kaip pramogą, skirtingai nei užsiėmimus sporto klube.