9 laimingų santykių taisyklės


Įsivaizduokime, kad vyrą ir moterį skiria 20 žingsnių. Tai va, tu turi žengti savus dešimt žingsnių ir sustoti. Jeigu jis tavęs ten nepasitiko, neženk vienuolikto – po to teks žengti dvyliktą, tryliktą – ir taip visą gyvenimą. Kiekvienas turi žengti savo 10 žingsnių.

1.Mes visada pritraukiame į savo gyvenimą tokį žmogų, kokie iš esmės esame patys. Jeigu jums nepatinka jūsų aplinkiniai, pažvelkite į savo sielą. O jeigu jūs manote, kad jums sekasi su žmonėmis, tai tik dėl to, kad jūs pats toks esate. Todėl, jeigu norite pritraukti į savo gyvenimą vertą žmogų, pats tokiu tapkite.

2. Ką atiduodame, tą ir gauname. Elkitės su partneriu taip, kaip norėtumėte, kad jis (ji) su jumis elgtųsi.

3. Visiems mums labai reikia meilės. Meilė reiškia priėmimą, atvirumą, švelnumą, rūpinimąsi, pasirengimą duoti ir nešti atsakomybę, patikimumą, nesavanaudiškumą, dosnumą. Ir kuo labiau išreiškiame šias savybes, tuo daugiau gauname mainais. Baimė, pavydas, priklausomybė, manipuliacijos, kontrolė, pretenzijos, priekaištai griauna santykius ir neturi nieko bendro su meile.

4. Visi žodžiai turi jėgą. Žodžiu galima išgydyti, galima ir nužudyti. Kontroliuokite tai, ką kalbate. Etiketės, įžeidinėjimai, priekaištai suformuoja sieloje žaizdas, kurias sunku išgydyti. Jie turi negrįžtamąjį poveikį. Nes kiekvieno žmogaus sieloje gyvena vaikas, jaučiantis baimę būti atstumtas. Bijokite nepakankamai įvertinti savo gebėjimą suteikti skausmą. Naudokite žodžio jėgą tik šiltiems žodžiams, komplimentams, pagyrimams, palaikymui.

Advertisements

5. Pasitikėjimas – gyvybiškai svarbus elementas. Be jo žmogus tampa įtarus, neramus ir pilnas nuogąstavimų, o kitas jaučiasi esąs gaudyklėje, jam atrodo, kad jam neduoda laisvai kvėpuoti. Pavydas – tai baimė dėl vienatvės, žemas savęs vertinimas ir nemeilė sau. Pasitikėjimas – tai neišskiriamas tikrosios meilės elementas.

6. Būkite atviri. Meilė nebūna nejudri, ji panaši į augalą, kuris arba auga ir žydi, arba vysta ir miršta. Viskas priklauso nuo to, ką mes su juo darome. Atviras bendravimas panašus į vandenį, be jo augalas negali išgyventi. Kalbėkite vienas kitam apie savo norus, savo požiūrius ir jausmus. Leiskite savo partneriui žinoti, kas jūs jį mylite ir vertinate. Niekada nebijokite pasakyti „Aš myliu tave“. Nebijokite pergirti partnerį. Nuoširdi pagyra kaip saulė augalui įkvėps naują gyvenimą jūsų santykiuose.

7. Mylėti – reiškia dovanoti dalį savęs, be atlygio ir išlygų. Jeigu norite gauti meilę, jums reikia tik dovanoti ją. Ir kuo daugiau jūs dovanojate, tuo daugiau gaunate. Meilė panaši į bumerangą, ji visada grįžta atgal. Galbūt ne visada nuo to žmogaus, kuriam jūs ją dovanojote, bet ji vis tiek grįš pas jus. Ir grįš šimteriopai. Ir svarbu prisiminti, kad mūsų meilės atsargos yra neribotos. Mes neprarandame jos, kai dovanojame. Ir vienintelis būdas prarasti meilę mūsų viduje – tai neduoti jos kitiems. Viena iš priežasčių, kodėl žmonės retai patiria meilę, – jie laukia, kol kas nors kitas iš pradžių pamils juos. Bet tai panašu į muzikantą, kuris sako: „Aš grosiu muziką, tik kai žmonės pradės šokti“. Arba laukti nuo laužo šilumos nepadėjus ten malkų. Tikra meilė yra be išlygų, ji nieko neprašo mainais. Laimingų santykių visam gyvenimui formulės paslaptis yra tai, kad reikia visada kreipti dėmesį ne į tai, ką galite paimti, o į tai, ką galite duoti.

Advertisements

8. Prisilietimas – tai viena iš pačių galingiausių meilės išraiškų, stiprinančių tarpusavio santykius. Paliesti žmogų reiškia paliesti jo sielą. Galbūt dėl to, kai esame įsižeidę, sakome: „Neliesk manęs!“. Dažniau apkabinkite mylimą žmogų šiaip sau, be seksualinio motyvo, laikykitės už rankų. Tyrėjai atliko eksperimentą vienoje iš Londono klinikų. Vyriausiasis chirurgas paprastai lankydavo kiekvieną savo pacientą vakare prieš operaciją, kad atsakytų į klausimus ir paaiškintų bendrą operacijos charakterį. O eksperimento metu chirurgas laikė už rankos kiekvieną savo pacientą tas kelias minutes, kai kalbėjo su jais. Šie pacientai gijo tris kartus greičiau, nei kiti. Kai mes rūpestingai kažką liečiame, keičiasi ir mūsų, ir jo fiziologija – sumažėja streso hormonų lygis, atsipalaiduoja nervų sistema, pagerėja imuninės sistemos būklė, emocinė būsena. Yra nuomonė, kad jeigu mes per dieną neapkabiname 7-8 žmonių, mes esame pasmerkti ligoms.

9. Jeigu mes kažką mylime, turime duoti jam laisvę. Būti laisvam priiminėti savo sprendimus, būti laisvam gyventi taip, kaip jis nori, o ne taip, kaip norime mes. Kiekvienam iš mūsų reikia asmeninės erdvės. Žmonėms reikia būti laisviems tarpusavio santykiuose, nes kitaip jie jaučiasi esantys gaudyklėje. Jeigu iš tikrųjų kažką myli, reikia gerbti jo norus ir poreikius. Ne visada lengva paleisti į laisvę tą, ką myli, bet kito kelio nėra. Gyvenimiška išmintis sako: „Kuo daugiau laisvės mes suteikiame kitam, tuo arčiau mūsų jis yra“.