Kartą moteriai uždavė klausimą: „Ar jūsų vyras daro jus laimingą?“


Tai išgirdęs vyras iš karto išsitiesė, parodydamas visišką užtikrintumą. Jis žinojo, kad jo žmona atsakys „taip“, nes per visą jų santuoką ji niekada niekuo nesiskundė.

Tačiau jo žmona atsakė į klausimą garsiu „ne“: „Ne, mano vyras nedaro manęs laimingos.“

Vyras suglumo, bet jo žmona tęsė: „Mano vyras niekada nedarė ir nedaro manęs laimingos. Aš laiminga. Ar aš laiminga, ar ne, nuo jo nepriklauso: aš esu vienintelis žmogus, nuo kurio priklauso mano laimė.

Nusprendžiau būti laiminga kiekvienoje situacijoje ir kiekvienu savo gyvenimo momentu, nes jeigu mano laimė priklausytų nuo kito žmogaus, daiktų ar aplinkybių, turėčiau rimtų problemų.

Viskas šiame gyvenime nuolat keičiasi: žmogus, turtas, mano kūnas, klimatas, džiaugsmai, draugai, mano fizinė ir psichologinė sveikata. Galėčiau vardyti ir vardyti.

Turiu būti laiminga, nepriklausomai nuo to, kas vyksta aplinkui. Turiu daug ar mažai – aš laiminga! Išeinu pasižmonėti ar lieku namuose viena? Aš laiminga! Esu turtinga ar vargšė – aš laiminga!

Esu ištekėjusi, bet laiminga jau buvau, net būdama viena.

Advertisements

Esu laiminga dėl savęs.

Yra žmonių, tvirtinančių: „Šiandien negaliu būti laimingas, nes sergu, nes neturiu pinigų, nes labai karšta, nes labai šalta, nes kažkas mane įžeidė, nes kažkas nustojo mane mylėti, nes nežinau, kaip save mylėti, nes mano vaikai manęs nedžiugina, nes mano draugai manęs nedžiugina, nes mano darbas nieko vertas ir taip toliau.“

Myliu savo gyvenimą ne todėl, kad jis klostosi lengviau nei kitų, o todėl, jog nusprendžiau būti laimingas žmogus. Esu atsakinga už savo laimę.

Atimdama šį įsipareigojimą iš savo vyro ar kitų žmonių, išlaisvinu juos nuo naštos nešiotis mane ant savo pečių. Tai labai palengvina visų gyvenimą.“

Niekada nieko neverskite būti atsakingą už savo laimę.

Būkite laimingi net jeigu karšta, net jeigu sergate, net jeigu neturite pinigų, net jeigu kas nors jus įskaudino, net jeigu kas nors jūsų nemyli ir gyvenime nelabai pasisekė…