Jau trečius metus atsakau į penktadieninius mergaičių klausimus ir visą tą laiką mane neramina vienas dalykas. Iš esmės penktadieniniai klausimai būna trijų tipų:
Pirmas – neturiu vyro, man bloga ir baisu, užsiknisau kovoti už gyvenimą, be to, mane visi skriaudžia, ką daryti, kur gauti vyrą?
Antras – turiu vyrą, be mane visi skriaudžia, užsiknisau kovoti už gyvenimą, man bloga ir baisu, ką daryti?
Trečias – turiu vyrą, bet jis mane skriaudžia, man bloga ir baisu, be to, užsiknisau kovoti už gyvenimą, ką daryti?
Terminologijos klausimas
Skamba, lyg kalbama apie skirtingas situacijas. Pirmuoju atveju problema aiški – nėra vyro. Nėra kam padėti, užtarti, paguosti. Dėl to bloga ir baisu. Kitais atvejais vyras yra, t. y. atrodo, kad žmogaus problema slypi kitur. Ir bloga, ir baisu žmogui dėl kokios nors kitos priežasties. O šitos problemos jis neturi, čia kitas atvejis.
Tokiu būdu situacija „bloga ir baisu“ pasidalina į tris atvejus. Bloga ir baisu, nes vyro nėra. Bloga ir baisu, nes vyras yra, bet jis nieko nedaro. Bloga ir baisu, nes vyras yra ir jis daro, kad būtų bloga ir baisu.
Jei visos trys lygtys yra teisingos ir tuo pat metu sutampa jų pirmoji dalis – vadinasi, antros šių lygčių dalys taip pat yra lygios viena kitai. „Vyras yra, bet vis tiek bloga ir baisu“ ir „vyras yra ir dėl to bloga ir baisu“ lygu „vyro nėra“. Tai nėra trys skirtingi atvejai. Tai yra vienas ir tas pats atvejis ir jis apibūdinamas pirmąja lygtimi.
Nereikia išsigalvoti. Jeigu jums bloga ir baisu, vadinasi, vyro neturite. Atsirado terminologijos klaida.
Jeigu jūsų vyras neatneša pinigų ir jūs viena visus išlaikote – jūs neturite vyro. Turite komunalinį kaimyną, vagiantį maistą iš jūsų šaldytuvo.
Jeigu sugyventinis užsidirba tik sau, o jūs dirbate, kad prasimaitintumėte – jūs neturite vyro. Jūsų namuose vieši svečias.
Jeigu jums skubiai ir desperatiškai reikia pinigų, o jūsų vaikinas linksmai atsako, kad visiems pasitaiko sunkių laikų ir kad viskas susitvarkys – jūs neturite vyro. Turite draugą, ir tai nelabai artimą.
Jeigu jus ištiko širdies smūgis, o mylimasis telefonu liepia „skubiai bėgti pas gydytoją“ – jūs neturite vyro. Turite šiltą ir rūpestingą facebook‘o draugą.
Jeigu jūs verkiate, o jūsų mylimasis pataria nesijaudinti dėl menkniekių ir negadinti sau dėl to nervų – jūs neturite vyro. Pagal artumo lygį tai yra maždaug taksi vairuotojas.
Jeigu žmogus turi vyrišką anatomiją ir retsykiais netgi ją pademonstruoja – tai nėra vadinama „turite vyrą“.
Nustatyti, ar turite vyrą, yra labai paprasta. Jeigu jūs jį turite, jums nėra bloga ir baisu.