Jūsų vaikams reikia ne tobulos, bet laimingos mamos


Be abejo, visos norime būti tobulos mamos. Šios mintys mus ypač perpildo, kai pradedame lauktis kūdikio. Noriai skaitome žurnalų straipsnius apie vaikų auklėjimą, nagrinėjame mielus paveiksliukus, įsivaizduojame, kaip nuo pirmų vaikelio gyvenimo dienų visko jį mokysime, stebėsime jo mitybą, vystymąsi… Kitaip tariant, ruošiamės tapti tobulomis mamomis.

Bet ar teko sutikti bent vieną tobulą mamą? Man – niekada. Ir tai labai paprasta paaiškinti: tokių tiesiog nėra. Ir kuo anksčiau jūs tai suprasite, tuo laimingesni bus jūsų vaikai ir jūs pati.

Nė viename knygyne nerasite vadovėlio, kaip tapti geriausia pasaulio mama. Šiuo atveju yra tik viena mokytoja: patirtis, patirtis ir dar kartą patirtis. Be abejo, jūsų asmeninė.

Tik su laiku, bandymų ir klaidų metodu, po nevilties minučių ir bemiegių naktų jūs suprasite, kad tobuliausia mama – laiminga mama. Tik tokia mama gali pasirūpinti savo vaikais ir savimi. Tik tokios mamos vaikai auga pasitikintys savimi ir laimingi.

Nereikėtų pernelyg nerimauti dėl kiekvienos klaidos. Per lengvai aprengėte vaiką pasivaikščiojimui ir dabar jis kosėja? Jūsų vaikui jau dveji, o jis vis dar nesinaudoja puodu? Patikėkite, tokios mintys kankina visas mamas ir visai nereiškia, kad jums kažkas negerai. Tai – gyvenimas. O jis nėra tobulas. Lygiai taip pat galima išeiti į lauką aprengus mažylį gražiausiu baltu kombinezonu, o grįžti su purvinais skarmalais.

Kad ir kaip stengtumėtės, vaikai lauke vis tiek suras kiekvieną balą, namuose sulaužys viską, ką galima sulaužyti, ir išteplios kambario sienas. Neišvengsite ir ligų. Bet visa tai ne jūsų kaltė. Tai ne jūs „nesužiūrėjote“ – taip auga vaikai visame pasaulyje.

Jūsų pagrindinė užduotis kitokia – tiesiog stenkitės iš visų jėgų mylėti ir visais atvejais palaikyti savo vaikus. Netrukdykite jiems susipažinti su pasauliu net jeigu paniškai bijote traumų ir infekcijų.

Užuot galvoję apie neegzistuojančius dalykus, kuriuos jūsų vaikai daro klaidingai, pagirkite juos už tai, kas jiems pavyko. Padovanokite jiems šias nepamirštamas laimės akimirkas: kai tavo mylimiausias žmogus sako, kad esi geriausias. Kad tave myli. Štai kas vaikams yra svarbiausia, štai kas daro juos laimingus.

Ne, neskraidysite padebesiais 24 valandas per parą. Jūs nusiminsite ir nespėsite atlikti visų namų ruošos darbų, pamiršite vaikui į mokyklą sutepti sumuštinių, bet būsite tikrai laiminga. Nes vaikai – didžiausia Dievo dovana ir jūs ją gavote. Kartais jums atrodys, kad aplink tik chaosas, bet tai malonus ir laimingas chaosas. Tai geriausia, kas gali nutikti žmogaus gyvenime.

Pasitaikys dienų, kai jums nusvirs rankos. Nuovargis, nuolatinis skubėjimas, netvarka aplink… Tikrai ne taip įsivaizdavote motinystę. Bet tai visai nereiškia, kad esate bloga motina ir nesusitvarkote su vaikų auklėjimu. Ir tai visai nereiškia, kad jaučiatės nelaiminga ir išsekusi. Tai tik reiškia, kad esate žmogus. Kaip ir milijonai mamų pasaulyje.

Jeigu norite būti iš tikrųjų laiminga mama, nesistenkite vaidinti tobulos mamos ir demonstruoti tai bet kokiai progai pasitaikius. Taip, būnate pavargusi ir suirzusi, kartais neturite laiko pasidažyti ir susišukuoti. Ir tai normalu. Juk jūs dirbate labai svarbų ir sunkų darbą. Bet jūs stengiatės. Jūs mylite. Ir tai yra svarbiausia.

Jeigu patenkinate savo vaikų poreikius ir jie dažnai šypsosi ir juokiasi, vadinasi, savo darbą atliekate puikiai ir nusipelnote pripažinimo, kurio galbūt nebūtinai sulauksite. Tai toks darbas: būti mama.

Jūsų apdovanojimas, jūsų pripažinimas – tai laimingi vaikai. Tai suvokimas, kad šalia jūsų jie jaučiasi gerai. Dauguma žmonių mano, kad vaikams mūsų reikia daug labiau nei mums jų. Bet tai ne visai tiesa. Mums jų taip pat labai reikia. Nes be jų, be jų juoko ir mažų kojyčių trepsenimo gyvenimas neturi prasmės.

Patikėkite, jūsų vaikai jus mylės net jeigu darysite klaidas. Ir jie nepradės jūsų nekęsti, jeigu diena buvo prastesnė arba šiuo momentu reikalai klostosi nelabai gerai. Niekada dėl to nesijaudinkite.

Jie visada jus mylės. Net jeigu neišskalbsite mokyklinės aprangos ir jiems teks vilkėti purviną. Net jeigu vietoj sveikatai naudingos sriubos pietums pasiūlysite džiūvėsėlių. Jūsų vaikams reikia, kad jaustumėtės gerai ir būtumėte patenkintos gyvenimu. Jiems nereikia, kad vaidintumėte superheroję, nes jūs jiems jau esate superherojė. Net jeigu jums taip neatrodo.

Esame linkę nepastebėti savo laimės. Nevertinti, kaip puikiai susitvarkome su užduotimis, ir pervertinti kiekvieną klaidą.

Todėl tiesiog mylėkite savo vaikus. Tai viskas, ko jiems reikia. Ir būkite laimingos: vaikams reikia ne tobulos, bet laimingos mamos. Tada ir tik tada jie spindės iš džiaugsmo.