Šeichas al-Karni: „Bet kokią problemą su žmona galima išspręsti per 5 minutes“


Niekam ne paslaptis, kad vyrai ir moterys pasaulį mato skirtingai. Todėl tai, kas vieniems atrodo itin svarbu, kita pusė vertina kaip visišką nesąmonę. Moterys tik tuo ir užsiima, kad be galo viską dramatizuoja be jokio pagrindo, o vyrai neslepia apmaudo dėl to, kad panelės juos kaltina jausmų neturėjimu bei primityvumu. Suprantama, kad tiesa slypi kažkur per vidurį, todėl kiekvienas turi įveikti pusę kelio, vedančio į idealų tarpusavio supratimą.

Aidas al-Karni (Aid al-Qarni) – musulmonų mokslininkas, rašytojas ir vienas iš populiariausių arabų pamokslininkų. Ne taip seniai vienas laikraštis išspausdino interviu su šeichu al-Karni, kur išminčius pateikė konkrečių patarimų apie tai, kaip vertėtų spręsti šeimyninius konfliktus.

Vyro ir žmonos santykiai

Apie efektyvų metodą, kaip per 5 minutes išspręsti nesutarimus su žmona, šeichas al-Karni papasakojo per vieną iš susitikimų su musulmonų auditorija. „Ne tik Einšteinas ar Niutonas gali daryti didžius atradimus. Rytai irgi tai moka“, – pasakė mokslininkas ir rašytojas šypsodamasis ir pasidalijo paslaptimi, kaip nesudėtingai išspręsti šeimyninius nesutarimus.

„Jeigu staiga kilo nesutarimų su žmona, negalima kelti balso, bauginti arba sakyti, kad ji neteisi. Bet kuriai moteriai reikia išsikalbėti – tad leiskite jai tai padaryti. Tik nereikia tuo metu žiūrėti į kompiuterį ar televizorių.

Geriausias dalykas, kurį jūs galite padaryti kaip vyras, – tai pasiduoti savo žmonai. Nuleiskite galvą ir nuolankiai klausykitės. O svarbiausia – tylėkite. Nesvarbu, teisus jūs ar neteisus.

Advertisements

Pasakykite jai, kad ji visiškai teisi ir kad jūs atgailaujate prieš Visagalį. Pažadėkite, kad daugiau tai niekuomet nepasikartos. Pasakykite, kad meldžiate jos atleidimo, kad padarėte klaidą, – pats nežinote, kaip taip išėjo. Ir kad labai dėl to gailitės…

Moteris visada jausmingesnė, ją valdo emocijos. Ir paprastai ji geresnė bei gailestingesnė už vyrą. Moteris slaugo ligonius ir artimuosius net tada, kai serga pati. Moteris išnešioja savo kūdikį, maitina jį glausdama prie krūtinės. Ji dovanoja savo vyrui dvasinę šilumą. Rūpinasi ir prižiūri. Todėl pasiduokite savo žmonai ir net nemėginkite jai prieštarauti!“

Viskas paprasta! Jeigu nori, kad santykiai su žmona būtų geri, pasistenk išsiugdyti įprotį kartkartėmis ją nuoširdžiai išklausyti. Sugaišęs viso labo penkias minutes, tu įgysi aibę naudos sau ir judviejų santykiams: tu suprasi, kas kamuoja tavo išrinktąją, o svarbiausia – išgirsi tarp eilučių apie tai, kokios ji tikisi dovanos per artimiausią šventę.

Penkias minutes trunkantis pokalbis padės judviem suartėti ir apsaugos nuo dar vieno skandalo. Beje, jeigu moters neišgirsi dabar, ji būtinai privers tave tai padaryti vėliau, bet jau kita forma…

Jeigu išmoksi kartais būti žmonai dėmesingas ir ramus, kalbėti apie savo jausmus ir dažniau ją apkabinsi, visos nepasitenkinimo priežastys išnyks savaime. Laimingam būti taip lengva!“