18 Zigmundo Froido užuominos, kurios padės atsikratyti nerimo ir geriau suprasti save


Didis psichoanalitikas Zigmundas Froidas yra vadinamas psichoanalizės tėvu. Jis suprato, kur slypi žmogaus sielos drama ir ko reikia, kad ji išgytų. Parinkome 18 Froido užuominų, kurios nukreips jus teisinga linkme, padės atsikratyti nerimo ir geriau suprasti save.

1. Žmogaus sielos paslaptis slypi psichologinėse vaikystės dramose. Prisikaskite iki šių dramų ir savaime išgysite.

2. Žmogus pasveiksta „išlaisvinęs“ savo seksualumą.

3. Vienintelis žmogus, su kuriuo jūs turite lyginti save, – tai jūs praeityje. Ir vienintelis žmogus, už kurį turite būti geresnis, – tai jūs dabar.

4. Tu nenustoji ieškoti jėgų ir pasitikėjimo išorėje, o ieškoti reikėtų savyje. Jie ten visada ir buvo.

5. Be abejonės, nerimo problema yra mazginis daugumos svarbiausių klausimų taškas; nerimo mįslės įminimas įleis šviesos srautą į visą psichinį žmogaus gyvenimą.

6. Neurozė – tai nesugebėjimas atlaikyti neapibrėžtumo.

7. Meilės santykiuose negalima vienas kito gailėti, nes tai tik gali sukelti santykių atšalimą. Jeigu yra sunkumų, juos reikia įveikti.

Advertisements

8. Deja, nuslopintos emocijos nemiršta. Jos buvo priverstos užtilti. Ir jos toliau veikia žmogų iš vidaus.

9. Niekas nevyksta atsitiktinai, viskas turi pirminę priežastį.

10. Tam tikra prasme tai, ką mes vadinama laime, nutinka dėl ilgą laiką sulaikomų poreikių (pageidautina iš anksto nenumatyto) patenkinimo.

11. Žmogus, kuris buvo neginčytinas savo motinos numylėtinis, per visą gyvenimą eina kaip laimėtojas ir neša tikėjimą sėkme, o tai neretai atveda prie tikros sėkmės.

12. Sapnavimas niekada neužsiima niekais; mes neleidžiame, kad sapne mus trikdytų menkniekiai. Iš pažiūros nekalti sapnai gali neatrodyti tokie nekalti, jeigu užsiimsite jų interpretavimu; jeigu galima taip išsireikšti, jie visada turi „akmenį užanty“.

13. Depresija – tai užšaldyta baimė.

14. Koks drąsus ir savimi pasitikintis tampa tas, kuris įsitikina, jog yra mylimas.

15. Realybė žmonių netenkina, todėl jie gyvena fantazijų pasaulyje, įsivaizduodami, kaip išsipildo jų norai. Stipri asmenybė paverčia savo norus realybe. Silpna – taip ir gyvena šiame savo pasaulėlyje ir jos fantazijos virsta įvairių ligų simptomais.

Advertisements

16. Būti visiškai nuoširdžiam su savimi – geras pratimas.

17. Dykinėtojai retai ateina į svečius pas užsiėmusį žmogų – prie verdančio puodo musės neskrenda.

18. Tik vaikystės svajonės išpildymas gali suteikti laimės.