20 išmintingų gyvenimiškų patarimų žmonių, kuriems per 60 metų


Buvo atlikta vyresnių nei 60 metų žmonių apklausa ir užduotas klausimas „Kokį patarimą duotumėte šiuolaikiniam jaunimui?“ Dauguma žmonių minėjo štai ką:

1. Žmonės visada sako: „Geras darbas yra tas, kuris kiekvieną dieną suteikia jums malonumo.“ Tai KLAIDINGAS PAREIŠKIMAS. Geras darbas – tai tas, kurį daugelį darbo dienų galite pakęsti ir kuris padengia visas jūsų išlaidas. Beveik niekas nedirba darbo, kurį dievina kiekvieną sekundę.

2. Metai prabėga akimirksniu. Nesituokite, kol esate jauni. Gyvenkite visavertį gyvenimą. KELIAUKITE. Veikite. Nesvarbu, ar turite pinigų. Susikraukite lagaminą ir važiuokite ten, kur galite sau leisti. Kol neturite vaikų, neišlaidaukite daiktams. Bet kokiems daiktams. Pamatykite pasaulio. Beskite į žemėlapį ir pirmyn!

3. Pernelyg visko nesureikšminkite. Net jeigu kažkuriais momentais gyvenimas atrodo beviltiškas, pasistenkite pasijuokti iš šios padėties ir iš to, kaip jums pavyko čia atsidurti.

4. Draugas – tai tas, kuris atskubės į pagalbą net jeigu paskambinsite jam antrą valandą nakties. Visi kiti – tiesiog pažįstami.

5. Svarbiausias žmogus jūsų gyvenime – tai žmogus, sutikęs praleisti su jumis savąjį. Žiūrėkite į tai būtent tokiu kampu.

Advertisements

6. Jūs net nepastebėsite, kaip užaugs jūsų vaikai, todėl kuo daugiau laiko leiskite su jais.

7. Niekas nemirė gailėdamasis, kad per mažai dirbo. Būkite darbštus, bet šeima, draugai ir jūs pats turi likti pirmoje vietoje!

8. Gyvensite ilgai ar trumpai – niekas to nežino. Bet kad ir kaip būtų, savo sveikata turite pradėti rūpintis dar jaunystėje.

9. Jeigu jaučiatės pavargę, tiesiog sustokite, pagalvokite apie dabartinį momentą, mėgaukitės viskuo, kas gražu ir iš tikrųjų svarbu. Giliai įkvėpkite, atsipalaiduokite ir supraskite, kad viskas reliatyvu.

10. Maitinkitės ir treniruokitės taip, tarsi sirgtumėte diabetu arba turėtumėte širdies problemų – taip niekada to nepatirsite.

11. Gyvename tik vieną kartą. Neturėtumėte sulaukę 60 metų ir prabudę vieną rytą pajusti, kad dar neįgyvendinote savo svajonių.

12. Galbūt tai ne toks išmintingas patarimas, kaip prieš tai buvę, bet visgi reguliariai valykitės dantis, kad nekiltų problemų.

13. Aklai nesivadovaukite įvairiais patarimais kaip Biblija. Jūs galite paklausti patarimo kažko, ką gerbiate, vėliau dar kartą apsvarstyti situaciją ir priimti SAVO sprendimą.

Advertisements

14. Daiktai – tai tiesiog daiktai. Nesivaikykite materialių daiktų, vertinkite laiką ir sekite įvykius.

15. Šiandien patirtos traumos gali atsiliepti senatvėje, net jeigu manote, kad visiškai išsigydėte. PATIKĖKITE!

16. Vertinkite kiekvieną momentą ir kiekvieną smulkmeną. Jaunystėje visada norisi visko iš karto. Bet kodėl gi nepradėjus vertinti kiekvieno momento? Šioje planetoje gyvensime neamžinai ir didžiausias malonumas, kurį galime sau leisti, – tai mėgautis kiekviena akimirka. Užuot rašę trumpąsias žinutes, pasikalbėkite su žmogumi telefonu. Aplankykite mamą visiškai net ir be priežasties. Mėgaukitės kiekvienu susitikimu.

17. Apmokėkite visas savo sąskaitas ir venkite skolų.

18. Pavydas griauna santykius. Pasitikėkite savo antrąja puse. Jeigu ne ja, tai kuo tada galite pasitikėti?

19. Jeigu turite neišsipildžiusią svajonę, vis tiek turėtumėte bent jau pabandyti artėti prie jos. Bėgant laikui, ji atrodys dar labiau nepasiekiama.

20. Kai sutinkate žmogų pirmą kartą, jūs NIEKO APIE JĮ NEŽINOTE. Matote jo tautybę, lytį, amžių, aprangą. Pamirškite visa tai. Jūs nieko nežinote. Stereotipai, kuriuos bandoma mums įkalti į galvą dėl to, kad smegenys viską suskirsto į kategorijas, riboja mūsų gyvenimą.