Kiekvienos katės pareigos


Kiekviena naminė katė, kaip ir bet kuris kitas visavertis šeimos narys, jaučia vidinį poreikį atlikti namuose dalį pareigų. Žmogus ne visada tai supranta, bet vėliau su didžiuliu dėkingumu priima visus pagalbos rezultatus.

Kiekvienos katės pareigos namuose:

1. Katinas turi išsimiegoti už žmogų, visus jo artimuosius, draugus ir kaimynus kartu paėmus.

2. Katė privalo saugoti žmogų nuo kambarinių augalų.

3. Katė turi palaikyti savo žmogaus kūno linijas, priversdama jį namuose nuolat judėti, pasilenkti surenkant rašiklius, pieštukus, kojines ir t. t.

4. Katė turi laikyti rašiklį arba pieštuką dantimis, kol žmogus rašo.

5. Katė periodiškai turi atlikti šaldytuvo reviziją, net jeigu žmogus to nenori. Jeigu jis nenori, vadinasi, kažką ten slepia ir reikia išsiaiškinti ką, o jau vėliau pakalbėti su žmogumi.

6. Katė turi kas valandą patikrinti, ar po žmogaus antklode neapsigyveno kokia nors gyvatė.

7. Kartais katė turi treniruotis, kad būtų pasiruošusi nenumatyto cirko pasirodymo atveju. Tad kartais ji turi skraidyti nuo lempos ant karnizo ir atgal ir atlikti kitus panašaus pobūdžio triukus.

8. Katė turi padėti žmogui pakloti lovą atidžiai stebėdama, kad po paklode neliktų kokių nors pašalinių daiktų.

9. Katė turi atsiminti, kad miegas žmogui – tai laiko švaistymas, tad vos pamačiusi miegantį žmogų ji privalo tuojau pat jį pažadinti. Tinkamiausias būdas tam – užšokti jam ant pilvo, o dar geriau – ant galvos.

10. Kiekvieną rytą katė privalo priminti žmogui patarlę „Kas anksti keliasi, tam ir Dievas padeda“. Ir kuo anksčiau žmogus atsikels, tuo daugiau jam (o ir jai) Dievas duos.

11. Katė turi dalintis su žmogumi viskuo, ką pati turi. Nuolat atiduoti dalį kailio, kad jis nesušaltų, ir išmesti dalį maisto iš savo lėkštės.

12. Katė turi dainuoti, kad pralinksmintų žmogų. Net jeigu dainos yra liūdnos.

13. Katė turi tikrinti, kodėl spintelė ar stalčiukas liko neuždaryti.

14. Katė turi išvaryti visus blogus sapnus, kuriuos žmogus gali susapnuoti. Jeigu katė pastebėjo, kad žmogus neranda sau vietos lovoje, ji tučtuojau turi užšokti žmogui ant galvos ir pradėti varyti blogus sapnus bei košmarus.

15. Katė privalo žinoti, kas sudėta į visas dėžes ir maišelius. Ir pati įsitikinti, ar ten patogu ir gera būti.

16. Žmogui miegant, katė murkdama jam į ausį privalo užgožti visus pašalinius garsus.