Fotografas 6 metus fotografavo voveres ir štai 20 jo geriausių darbų


Švedų-olandų fotografas Girtas Vegenas skyrė savo gyvenimą laukinės gamtos fotografijai. Už ką ir buvo apdovanotas daugybe tarptautinių premijų. Vienas iš jo pastarųjų pomėgių — voverės! Rudos miško voverės, kurios taip priprato prie fotosesijų, kad leidžia sukurti tikras surežisuotas scenas! Žiūrim.


Advertisements

Fotografas prisimena, kad viskas prasidėjo ne nuo voverių, o nuo lapės. Tada, vadovaudamasis kolegų patarimu, jis persikraustė į namą miške ir greitu metu susitiko su vietiniais gyventojais. Elgiantis atsargiai ir pasirinkus saulėtekio valandas, kai žmonės dar miega ir netriukšmauja, šalia žmogaus būsto galima pastebėti daugybę žvėriukų. Pakanka tik suderinti aparatūrą ir kantriai laukti.


Advertisements

Voverės pasirodė labai palankiu momentu, kai Girtas jau buvo įgavęs gyvūnų makro-filmavimo patirties, o jo veranda buvo užstatyta foto aparatūra ir priedais. Beliko imti ir fotografuoti, ką jis ir padarė. Ir taip įsijautė, kad vos pastebėjo, kaip prabėgo keli metai. Fotografas išsiuntė kelis darbus į foto konkursus ir netikėtai suprato, kad jo voverės — nuostabios!

Advertisements


Advertisements

Žinant kaip prieiti, voveres galima fotografuoti ištisus metus. Vienintelė problema — jos iš tikrųjų prisijaukina, o tai atsispindi nuotraukose. Geriau, kai žvėreliai elgiasi natūraliai, todėl fotografas stengiasi dirbti su jaunąja voverių karta, mažai pažįstančia žmogų. Iš dalies tai ir yra priežastis, dėl kurios jam teko taip ilgai dirbti, laukiant naujų vadų.

Advertisements


Advertisements

Šiandien Girtas Vegenas — pripažintas voverių fotografavimo guru, dėstantis seminaruose ir mokinantis kolegas šių nuostabių žvėrelių fotografavimo meno. Norinčių pasimokyti labai daug, visiems be galo patinka fotografo darbai. O kaip jums?