Istorijos, kurios išmokys jus 3 svarbiausių gyvenimo pamokų


Kad pažintumėte dzeną, arba laimės meną, perskaitykite 3 trumpas istorijas, kurios išmokys galvoti ir kalbėti apie aukštus dalykus.

1. Nėra nieko pastovaus, viskas keičiasi.

„Suzuki Roshi, metų metus klausiau jūsų paskaitų, – pasakė studentas po paskaitos, – bet aš tiesiog nesuprantu. Ar negalėtumėte visa tai pasakyti dviem žodžiais? Ar galite sutrumpinti budizmą iki vienos frazės?“

Visi juokėsi. Suzukis taip pat pradėjo juoktis.

„Viskas keičiasi“, – tarė mokytojas.

Pamoka:

Mirštantis medis, besikeičiantys metų laikai, augantis kūdikis, senstantis žmogus – viskas keičiasi kiekvieną sekundę.

Plika akimi to nepamatysi, bet viskas aplink mus nuolat keičiasi.

Kančia prasideda tada, kai suvokiame šią realybę, ypač kai susikoncentruojame į vieną konkrečią idėją arba daiktą. Esant niekada nesibaigiančiai formavimosi būklei, norėdami gyventi ramiai, turime priimti viską, kas yra.

2. Moneta visada turi dvi puses

Kažkada gyveno senas ūkininkas, kuris daug metų dirbo laukuose. Vieną dieną pabėgo jo žirgas. Išgirdę naujieną susirinko jo kaimynai. „Kokia nelaimė“, – kalbėjo jie. „Galbūt“, – teatsakė ūkininkas.

Kitą rytą žirgas grįžo ir atsivedė dar tris laukinius žirgus. „Kaip nuostabu“, – sušuko kaimynai. „Galbūt“, – atsakė ūkininkas.

Kitą dieną jo sūnus nusprendė pajodinėti vieno iš žirgų, bet nukrito ir susilaužė koją. Kaimynai vėl susirinko ir apgailestavo dėl jo nelaimės. „Galbūt“, – atsakė ūkininkas.

Kitą dieną į kaimą atėjo kareiviai, norėdami surinkti jaunuolius į kariuomenę. Kadangi ūkininko sūnus buvo susilaužęs koją, jo nepakvietė. Kaimynai pasveikino jį, kad viskas taip gerai išėjo. „Galbūt“, – atsakė ūkininkas.

Pamoka:

Niekas nevyksta be priežasties. „Gera“ ir „bloga“, „teigiama“ ir „neigiama“ – tai tik žmogaus proto išvedžiojimai.

Viskas yra nuolatiniame sraute. Tai gigantiška banga. Niekas nežino, kas laukia ateityje: geri ar blogi dalykai, sėkmės ar nesėkmės. Moneta visada turi dvi puses. Taip ir gyvenime.

3. Pirmiausia pasirūpinkite savimi

Akrobatų pora. Mokytojas – vargšas našlys, o mokinys – jaunas vaikinas, vardu Meda. Šie akrobatai kiekvieną dieną rengė pasirodymus gatvėje, kad galėtų užsidirbti pinigų maistui.

Jų pasirodymas atrodė taip: mokytojas ant galvos laikė aukštą bambuko stulpą, o berniukas lėtai lipo juo į viršu.

Abu atlikėjai turėjo išlaikyti pusiausvyrą, kad nesusižeistų ir laimingai baigtų pasirodymą.

Kartą mokytojas pasakė mokiniui:

„Klausyk, Meda, aš tave stebėsiu, o tu – mane, kad galėtume padėti vienas kitam išlaikyti koncentraciją ir pusiausvyrą, išvengti nelaimingų atsitikimų. Tada greičiausiai uždirbsime pinigų ir galėsime pavalgyti.“

Bet mažas berniukas buvo labai išmintingas ir atsakė: „Brangus mokytojau, aš manau, kad bus daug geriau, jeigu kiekvienas pats save prižiūrės. Prižiūrėti save – vadinasi, rūpintis mumis visais. Taip aš būsiu tikras, kad išvengsime nelaimingų atsitikimų ir uždirbsime pinigų maistui.“

Pamoka:

Istorija rodo, kad geriausias būdas rūpintis kitais – pirmiausia rūpintis savimi. Rūpindamiesi savimi teigiamai veiksime pasaulį vien savo egzistavimu. Nesvarbu, kaip rūpinatės savimi, kiti gauna naudos iš jūsų buvimo.