Septyniasdešimtmetė viena išvalė 52 paplūdimius, „kad išgelbėtų pasaulį anūkams“


Petė Smit (Pat Smith) – septyniasdešimtmetė verslininkė, visus 2018-uosius metus skyrusi valyti 52 paplūdimiams, kad paliktų juos švarius ateities kartoms – savo vaikams ir anūkams.

P. Smit 2018-aisiais kiekvieną savaitę išvalydavo po vieną paplūdimį. Ši neįtikėtina moteris laiko save aistringa ekologe. Ji nusprendė galutinai susidoroti su plastiko tarša savo gyvenamoje vietovėje.

2017 metais Petė Smit įkūrė aplinkosaugos kompaniją „Last Straw Cornwall“, kurios tikslas – kovoti su tarša Kornvolo mieste, Didžiojoje Britanijoje.


Advertisements

Petės Smit kompanija netrukus sulaukė pagalbos iš kitų verslininkų, savanorių bei ekologiško mąstymo entuziastų. Taip ėmė burtis ekologinė komanda, kurios gretos nuolatos tik gausėja.

„Aš įsteigiau kompaniją „Last Straw Cornwall“, kad žmonės daugiau sužinotų apie katastrofišką žalą, kurią mes darome mūsų vandenynams. Jaučiuosi atsakinga savo vaikams ir anūkams. Aš tiesiog privalau imtis kokių nors veiksmų.“

Ir tai nebuvo tušti žodžiai. 2018 metais Petė nusprendė tapti pavyzdžiu kitiems žmonėms ir ėmėsi kiekvieną savaitę kuopti po naują Britanijos paplūdimį.

Ji keliavo savo šalies pakrantėmis ir surinkdavo paplūdimiuose kilogramus plastiko atliekų.


Advertisements

Be to, Petė kiekvieną savaitę skelbė apie nuveiktus darbus savame tinklaraštyje.

Jame taip pat galima daug sužinoti apie savanorius, kurie prisidėjo prie šios moters iniciatyvos.

„Buvo ypač apmaudu, kai teko kelis kartus tvarkyti tuos pačius paplūdimius. Iškuopusi juos pirmą sykį, jau kitą savaitę pakraupau išvydusi, kad jie vėl pavirto sąvartynais!“ – rašė Petė 11-ąją savo veiklos savaitę.

Kompanija „Final Straw Cornwall“ jau bendradarbiavo su 285 vietinėmis, nacionalinėmis ir tarptautinėmis kompanijomis ir kartu su jomis surinko Didžiosios Britanijos paplūdimiuose 85 tonas plastiko atliekų.


Advertisements

Susimąstykite: plastikinis šiaudelis suyra tik per 200 metų. Tokios žmonių paliekamos atliekos kasmet pražudo šimtus tūkstančių jūros gyvūnų.

Kaip būtų nuostabu, jeigu mes visi turėtume tiek energijos ir drąsos, kiek turi Petė Smit. Būtų tiesiog puiku, jeigu visi išdrįstume imtis atsakomybės už savo gatvių, jūrų ir paplūdimių švarą.