10 klaidų, kurias dauguma daro maudydamiesi duše


Dušas – viena pačių maloniausių kasdienių atpalaiduojamųjų procedūrų. Tačiau dauguma net neįtaria, kad kai kurie dalykai, kuriuos mes įpratę daryti maudydamiesi duše, atneša daugiau žalos nei naudos. Dermatologai pataria atsikratyti šių 10 įpročių, jei norite išlaikyti sveiką odą ir plaukus.

Štai 10 žalingų įpročių, kurių geriau atsikratyti.

1. Kojų šveitiklio nenaudojimas

Kad užkirstumėte kelią žalingų bakterijų ir grybelio vystymuisi, reikia ne tiesiog reguliariai plauti kojas. Jas būtina kruopščiai nuplauti su muilu naudojant pemzą, šepetėlį arba šveitiklį, ypatingą dėmesį skiriant tarpupirščių odos paviršiui. Nusiplovus kojas, jas būtina sausai nuvalyti.

2. Palikti duše kempinę

Dauguma nusiprausę po dušu įprato palikti šlapią kempinę kur nors vonioje. Tačiau padidėjusi drėgmė gali išprovokuoti bakterijų ir pelėsio augimą. Maudantis ant kempinės lieka apmirusių kūno ląstelių, kurios gali tapti puikia terpe žalingoms bakterijoms plisti. Gerai išplaukite kempinę ir pakabinkite ją sausoje vietoje, kur ji gali greičiau išdžiūti.

3. Per stipriai trinti rankšluosčiu odą

Gali būti, kad jūs apie tai nesusimąstėte. Bet kai jūs per daug intensyviai trinate odą išsimaudę po dušu, tai veikia beveik kaip šlifavimas švitriniu popieriumi. Tai pažeidžia suminkštėjusią odą ir gali išprovokuoti sudirgimą. Naudokite minkštą rankšluostį. Išsimaudę po dušu ne trinkite, bet švelniai nusausinkite odą prispausdami rankšluostį prie kūno.

4. Kasdien plauti galvą

Dauguma įpratę kasdien plauti galvą, tačiau jau ne kartą dermatologai įspėjo apie tokio įpročio žalą. Specialistai rekomenduoja žmonėms, kurių plaukai minkšti ir ploni, šampūną naudoti ne dažniau kaip du kartus per savaitę. Per dažnas plovimas sutrikdo natūralų galvos odos riebalų, kurie dalyvauja vandens balanso išsaugojime, išsiskyrimą.

5. Vėlesnis drėkinamųjų priemonių naudojimas

Išsimaudžius po dušu kartais taip atsipalaiduoji, kad iškart norisi prigulti arba, pavyzdžiui, pažiūrėti televizorių. Tad dauguma atideda drėkinamųjų priemonių naudojimą vėlesniam laikui. Tačiau tai reikia daryti iškart po dušo, kol oda dar truputį drėgna.

6. Nesimaudyti po dušu po treniruočių

Dušas būtinas po treniruočių. Ir tai ne tiesiog svarbi higienos procedūra, kuri leidžia atsikratyti prakaito kvapo. Prakaito likučiai ant odos gali išprovokuoti žalingų bakterijų dauginimąsi, dėl to gali atsirasti spuogų ir bėrimų.

7. Ilgai maudytis po dušu

Dauguma mėgsta gerai pasikaitinti duše arba vonioje, manydami, kad tai naudinga organizmui. Tačiau per ilgas maudymasis po dušu gali pakenkti, išplauti tokią jūsų odai būtiną drėgmę. Specialistai rekomenduoja nebūti duše ilgiau nei 10–15 minučių, bet geriau – dar mažiau.

8. Kondicionieriaus naudojimas ant viršugalvio

Plaudami galvą duše, dažnai pradedame pilti kondicionierių ant viršugalvio. Tačiau tai didelė klaida. Kondicionieriaus pylimas ant galvos odos gali sukelti papildomų riebalų susidarymą. Geriau daugiau dėmesio skirkite plaukų galiukams ir visam jų ilgiui.

9. Pabaigoje – vėsaus dušo paleidimas

Dauguma nusiprausę po karštu dušu mėgsta išlipti ir iškart tęsti kitas kosmetines procedūras. Tačiau maudynių pabaigoje vos porą sekundžių paleidus vėsų vandenį, bus daugiau naudos jūsų organizmui. Tiesiog prieš pabaigdami praustis nors 30 sekundžių atsukite šaltą vandenį. Tai tonizuoja, stiprina imunitetą, leidžia atsikratyti streso ir blogos nuotaikos.

10. Susukti ilgus plaukus į rankšluostį

Dar vienas labai paplitęs ir žalingas įprotis. Jūs galite stipriai pažeisti savo plaukus, jei esate įpratę stipriai susukti juos į rankšluostį iškart po plovimo. Geriau tiesiog nuspauskite drėgmės perteklių, netrinkite ir nesusukite plaukų į rankšluostį.