11 išgyvenimo taisyklių, kurių prireiks kiekvienam


Egzistuoja du žmonių tipai – tie, kurie be problemų išgyvens kad ir negyvenamoje saloje, kad ir per zombių apokalipsę, ir tie, kuriems verta atidžiai išmokti šį patarimų sąrašą, kad nors kažką iš jo atsimintų. Juk niekada nežinai, kokioje situacijoje atsidursi.

1. Ką daryti, jei pamatėte tarnybinį šunį be jo šeimininko

Jei tarnybinis šuo – pavyzdžiui, vedlys arba terapijai skirtas šuo – staiga pribėga prie jūsų ieškodamas pagalbos, reikia skubiai ieškoti jo savininko, nes jam gali būti kilęs pavojus.

2. Kaip teisingai prisišaukti pagalbos viešojoje vietoje

Jei jums pasidarė bloga viešojoje vietoje, paprašykite kokio nors konkretaus žmogaus pagalbos, o ne šaukite neaišku kam minioje. Nes tuomet vienareikšmiškai suveiks „stebėtojo efektas“, kai visi mano, kad padės kas nors kitas.

3. Jei manote, kad jus seka – 4 kartus iš eilės pasukite į dešinę

Pasukę į dešinę 4 kartus iš eilės, jūs ateisite į tą patį tašką, iš kurio pradėjote judėti. Jei jus iki šiol seka, tai tikrai nėra atsitiktinumas. Tokiu atveju geriau eiti ne namo, bet tiesiai į policijos skyrių.

4. Jei pasiklydote, nepulkite į paniką

Jei pasiklydote, pirmiausia sustokite. Atsisėskite, liaukitės nervintis ir gerai pagalvokite. Jei pamesite galvą ir pulsite panikuoti, iš tikrųjų viskas gali blogai baigtis. Atminkite „trijų taisyklę“: badas nužudys jus po trijų savaičių, troškulys – po trijų dienų, šaltis – po trijų valandų, deguonies trūkumas – po trijų minučių, o panika – po trijų sekundžių.

5. Jei plaukai pasistojo, skubiai ieškokite slėptuvės

Gali būti, kad jūs atsidūrėte vidury audros ir į jus tuoj trenks žaibas. Įelektrinti plaukai – signalas ir perspėjimas, kad reikia tučtuojau ieškoti slėptuvės. Jei per 15 sekundžių jūs jos neradote, suglauskite kojas, prisilaikydami prisėskite ant pėdų ir rankomis apkabinkite kulkšnis. Jei į jus pataikys žaibas, tokia kūno padėtis leis jam pereiti tiesiai į žemę ir minimizuos žalą.

6. Kaip nustatyti, kad žmogus skęsta

Skęstantis žmogus atrodo visiškai ne taip, kaip įprastai rodoma kine. Jei kas nors iš tikrųjų skęsta, jis nešaukia, negali mojuoti rankomis ir kviestis pagalbos, dažniausiai tiesiog panyra po vandeniu, tai trumpai iškyla kaip plūduras dusdamas ir burna gaudydamas orą, o tada panyra po vandeniu.

7. Kaip pašalinti aštrų daiktą iš gilios žaizdos

Patyrę traumą patys nepulkite traukti iš žaizdos tokių daiktų kaip peilis, stiklo duženos ir t. t. Jie gali blokuoti arba sulėtinti arterinį kraujavimą, arba nemokšiškai traukiant pažeisti arteriją. Užuot staigiai traukdami, aplink tokį daiktą uždėkite spaudžiantį raištį ir laukite, kol atvažiuos greitoji pagalba.

8. O tai geriausias visų laikų ir tautų patarimas

Nusipirkite gesintuvą dar iki tol, kol jo tau prireiks.

9. Kaip su traškučiais užkurti laužą

Jei dėl sudrėkusių malkų niekaip nepavyksta užkurti laužo, jums padės bet koks itin kaloringas maistas, ypač traškučiai. Tiesiog paimkite porą gabalėlių ir juos padekite. Jie padės ugniai kaip reikiant įsidegti, o jūsų maisto atsargos dėl to labai nenukentės.

10. Ką daryti, jei jus surišo

Jei jūs surištas, kad būtų lengviau išsilaisvinti iš virvės, kuo giliau iškvėpkite. Įtempkite raumenis, giliai įkvėpkite ir patraukite rankas ir kojas, kad būtų daugiau vietos. Taip pamažu galima padidinti ir atlaisvinti veržiančius pančius.

11. Pasikliaukite savo intuicija, kad nepatektumėte į bėdą

Jei jaučiate, kad jums gresia pavojus, greičiausiai taip ir yra, net jei tiksliai negalite paaiškinti koks. Jei koks nors žmogus atrodo grėsmingai, greičiausiai todėl, kad jis kelia grėsmę. Mūsų intuicija puikiai išlavėjo evoliucijos metu ir, tiesą sakant, ji mus paveda tik tada, kai mes patys save apgaudinėjame ir neigiame tai, kas akivaizdu.