12 dalykų, kurių nereikėtų daryti lėktuve


Be abejo, jūs žinote, kad skrydžio metu įdomiausi momentai yra pakilimas ir leidimasis. O tarp jų reikia kuo nors užsiimti ir atsipalaiduoti. Bet kai kurių dalykų daryti nereikėtų.

1. Užsikloti pledu

Tarp skrydžių jų ne tik neskalbia, bet netgi nedezinfekuoja. Juos tiesiog sulanksto ir sudeda į lentynas.

Yra ir gera naujiena: nemokamos pagalvės ir pledai visgi būna švarūs, bet tik pirmojo reiso metu – rytais.

2. Gerti gazuotus gėrimus

Limonaduose esantis cukrus pagerins jūsų nuotaiką. Tai faktas. Bet burbuliukai nieko gera nežada. Dėl specifinio slėgio lėktuve jūsų skrandyje jų kiekis padidės 25 procentais.

Greičiausiai pajusite pilvo pūtimą ir pykinimą. Net jeigu jūsų tai negąsdina, pagalvokite apie kitus keleivius.

3. Vaikščioti basi/su kojinėmis

Lėktuvo grindys tikrai daug mačiusios – nuo vėmalų iki kraujo. Palydovai tikina, kad jos ne visada kokybiškai išvalomos. Gali pasitaikyti netgi stiklo duženų likučių! Bet blogiausia, ką galite sugalvoti, – basi apsilankyti tualete…

4. Liestis prie daiktų tualete

Ekspertai rekomenduoja nieko neliesti rankomis ir tualeto nuleidimo mygtuką spausti naudojant tualetinį popierių. Sėdėti ant unitazo taip pat nereikėtų.

5. Valgyti nuo atlenkiamo staliuko

Preliminariais skaičiavimais, ant jo yra 10 kartų daugiau mikrobų negu ant vandens nuleidimo mygtuko tualete. Tai pats purviniausias paviršius visame lėktuve. Prieš ką nors ant jo dėdami būtinai patieskite servetėlę.

6. Gerti gėrimus su ledukais

Geriau pasakykite palydovui, kad jums skauda gerklę. Tuoj paaiškinsime, kodėl.

2013 metais telekompanija NBC atliko tyrimą ir išsiaiškino, kad tik 12 proc. atvejų lėktuve esantis vanduo yra tinkamas gerti. Aviakompanijos į tai atsižvelgė, bet vandenį juk kažkur reikia dėti? Teisingai, iš jo gaminami ledukai.

7. Gerti kavą arba arbatą

Jie gaminami iš to paties netinkamo vandens. Net jeigu jis buvo virtas, vis tiek geriau negerkite.

8. Iš viso negerti vandens

Taip, šis momentas sukelia įvairių jausmų.

Neleiskite kūnui perdžiūti. Imkite pavyzdį iš palydovų. Per vidutinės trukmės skrydį jie išgeria mažiausiai pusę litro vandens. Kad nereikėtų kentėti troškulio, nusipirkite vandens oro uoste perėję patikrą.

9. Visą laiką sėdėti

Atskridę jausitės geriau, jeigu atsistosite ir šiek tiek pajudėsite. Pavaikščiokite perėjimu (žinoma, apsiavę batus), pasimankštinsite. Jeigu nenorite keltis, bent jau kelis kartus pasitempkite iškėlę rankas.

10. Dėtis kontaktinius lęšius

Rinkitės akinius. Sausas oras dirgina akis, o su lęšiais poveikis bus dar stipresnis. Be to, ilgo skrydžio metu galite užmigti.

11. Miegoti kylant arba leidžiantis

Kilimo ar leidimosi metu oro spaudimas ausyse derinasi prie naujo aukščio. Burną reikia praverti, kad minimalizuotumėte šio proceso sukeliamus nepatogumus. Miegant padidėja galvos skausmo tikimybė. Jeigu nesiseka kovoti su mieguistumu, pabandykite kramtyti gumą.

12. Išjungti ventiliatorių

Buvo nemažai ginčijamasi, ar reikėtų, ar ne jį išjungti. Kažkas teigė, kad ventiliatorius pučia nekokybišką orą, kuriuo jau buvo pakvėpavęs kaimynas. Bet tai netiesa. Jeigu nenorite pasijusti blogai, neišjunkite ventiliatoriaus.