6 patarimai, kaip visą dieną išsaugoti energiją


Nesistenkite nuolat būti energingi – tai neįmanoma, nes bet kokį jėgų pakilimą pakeičia kritimas. Tai – gamtos įstatymai ir nieko nepadarysi. Išmetęs eilinę energijos porciją organizmas turi pailsėti ir pasikrauti.

Bet kaip padaryti, kad visą darbo dieną jaustumėte energijos antplūdį?

Paslaptis – kompetentingai paskirstyti darbus, tinkamai maitintis ir išsimiegoti.

1. Kava

Nesistenkite dirbtinai pražvalėti vartodami labai daug kavos – tai sutrikdo miegą, nervų sistemą, išplauna iš organizmo kalcį ir ne per geriausiai veikia visą organizmą.

Kavą pakeiskite paprastu vandeniu ir naudingais gėrimais. Vietoj rytinės kofeino dozės išsimaudykite po vėsiu dušu ir padarykite mankštą.

2. Sportas

Jei norite gauti galingo energijos užtaiso, įprastų penkių minučių fizinių pratimų nepakaks. Tam yra speciali intensyvių treniruočių sistema. Moterims rekomenduojama užsiimti krosfitu, o vyrams – dirbti su svarmenimis.

Advertisements

3. Cukrus

Stenkitės cukrų pakeisti natūraliais produktais, kuriuose jo yra. Energijai palaikyti organizmui reikalinga gliukozė, fruktozė ir sacharozė, bet ne daugiau kaip 100 kcal per dieną moterims ir 150 kcal – vyrams.

4. Miegas

Kokybiškas miegas – jūsų visos dienos energijos garantas. Kad visavertiškai išsimiegotumėte, įpraskite eiti gultis tam tikru metu. Nežiūrėkite televizoriaus ir nesėdėkite prie kompiuterio monitoriaus prieš miegą. Stebėkite, kad miegamajame būtų maksimaliai tamsu. Jei jums trukdo pašaliniai garsai, naudokite ausų kištukus.

5. Energijos pakilimai

Kiekvienas žmogus turi individualų visos dienos aktyvumo grafiką. Kad nustatytumėte maksimalų energijos antplūdį, stebėkite ir užfiksuokite rezultatus. Planuokite savo reikalus atsižvelgdami į energijos pakilimus ir kritimus. Būtinai darykite pertraukas kas valandą arba dvi.

Advertisements

6. Užduotys

Visas darbo dienos užduotis padalinkite į tris kategorijas: daugiausiai energijos reikalaujančios, vidutiniškai ir mažai. Jei energijos antplūdį pagal dešimtbalę skalę sąlygiškai įvertinsite 8–10 balų, tai pirmos kategorijos darbus planuokite tuomet, kai esate itin aktyvus. Visas kitas užduotis paskirstykite atitinkamai pagal savo darbingumo mažėjimą.

Šis metodas netrukus leis padidinti jūsų produktyvumą ir efektyvumą. Žinodami savo energijos pakilimus ir kritimus, galėsite kur kas sėkmingiau ir produktyviau susitvarkyti su suplanuotais darbais, spėdami atlikti tai, kas anksčiau atrodė neįmanoma.