9 kinų medicinos pratimai skausmo kakle numalšinimui


Praktiškai kiekvienas, daug laiko praleidžiantis darbe sėdėdamas už kompiuterio vienoje pozoje, jaučia diskomfortą kaklo srityje – nemalonų traškėjimą, skausmą, kai kada nestiprų deginimą.

Kinų gydytojai, garsėjantys tuo, kad medikamentus naudoja kraštutiniu atveju, šių simptomų pašalinimui pataria atlikti nedidelę mankštą iš 9 pratimų. Jie paprasti, bet neįtikėtinai veiksmingi.

Pratimų veiksmingumo pagerinimui galvos posūkiai ir palenkimai atliekami lydint akių judesiais ta pačia kryptimi. Atlikite neskubėdami ir tolygiai. Taigi, atsisėskite ant kėdės, nugarą ir galvą laikykite tiesiai.

1. Spaudimas į priekį. Giliai įkvėpkite, uždėkite delnus ant kaktos ir spauskite, tuo pat metu įtempdami kaklą ir neleisdami galvai atsilenkti atgal. Sulaikykite kvėpavimą ir išlaikykite įtampą 5-7 sekundes. Iškvėpdami nuimkite delnus nuo kaktos ir dešimčiai sekundžių atsipalaiduokite, nuleidę galvą ant krūtinės. Pakartokite 3-5 kartus.

2. Spaudimas atgal. Įkvėpkite, sunerkite rankų pirštus ir spauskite pakaušį. Tuo metu įtempkite kaklo slankstelius ir neleiskite galvai nusileisti. Sulaikykite kvėpavimą ir likite tokioje padėtyje 5-7 sekundes. Iškvėpdami nuleiskite rankas ir atsipalaiduokite dešimčiai sekundžių. Pakartokite 3-5 kartus.

3. Spaudimas į šonus. Įkvėpkite, kairiuoju delnu spauskite smilkinį, stengdamiesi 5-7 sekundes nepasiduoti spaudimui. Iškvėpkite, visiškai atpalaiduokite kaklo ir pečių raumenis, pailsėkite 10 sekundžių. Tą patį atlikite dešine ranka. Pratimus pakartokite 3-5 kartus kiekviena ranka.

4. Palenkimai atgal. Delnais apimkite kaklą nugarinėje dalyje, įkvėpdami – palenkite galvą atgal, nugalėdami pasipriešinimą, o akis pakelkite maksimaliai į viršų. Sulaikykite kvėpavimą, išsaugokite kaklo raumenų įtampą 5-7 sekundes. Iškvėpdami nuleiskite galvą ir rankas. Atsipalaiduokite dešimčiai sekundžių.

5. Palenkimai į priekį. Delnai spaudžia kaklą, ir jis palaipsniui nusileidžia šiam spaudimui. Įkvėpimo metu galva maksimaliai nuleidžiama ant krūtinės. Smakras prispaudžiamas prie kaklo, akys žiūri žemyn. Išlaikykite įtampą 5-7 sekundes. Iškvėpkite, atsipalaiduokite.

6. Posūkiai į kairę-dešinę. Įkvėpdami tolygiai pasukite galvą į kairę, įtempdami kaklo raumenis, pasistenkite pažvelgti kaip galima toliau į kairę. Sulaikykite kvėpavimą ir įtampą 5-7 sekundėms. Iškvėpkite, atsipalaiduokite 10 sek. Pakartokite 3-5 kartus į kiekvieną pusę.

7. Nuleiskite smakrą ant krūtinės ir atpalaiduokite kaklą. Pasistenkite smakru “pamasažuoti“ raktikaulį, po truputį didindami judesių amplitudę. Pakartokite 10 kartų.

8. Užverskite galvą atgal, atpalaiduokite kaklo raumenis. Pabandykite pakaušiu “pamasažuoti“ apatinę kaklo dalį. Pakartokite 20 kartų.

9. Atsipalaiduokite, nuleiskite pečius. Lėtai įkvėpkite, viršugalvį maksimaliai ištempkite į viršų, stengdamiesi kaip galima labiau ištempti kaklo slankstelius. Tuo pačiu metu sukiokite galvą į kairę ir į dešinę. Iškvėpkite, atsipalaiduokite. Pakartokite 5 kartus.

Šie pratimai padeda atsikratyti skausmo kakle, galvos svaigimo, galvos skausmo ir zvimbimo ausyse. Profilaktikos tikslais pratimus atlikite ryte ir vakare, o dieną esant būtinybei galima daryti atskirus pratimus.