Paprastas psichologinis eksperimentas


2006 metais Vilas Bovenas (Will Bowen) pasiūlė paprastą idėją – užsidėti violetinę apyrankę, reiškiančią, kad 21 dieną gyvensite be skundų, dejavimo, paskalų ir nepasitenkinimo išsakymo. Jeigu per tą laiką žmogus pasako arba pagalvoja ką nors neigiamo – jis perdeda apyrankę ant kitos rankos ir pradeda nuo pradžių. Taip daro tol, kol jam pavyksta nešioti apyrankę 21 dieną ant vienos rankos. Žmonių gyvenimai pasikeičia neatpažįstamai.

Mes dažnai susiduriame su posakiu: „Nori pakeisti gyvenimą – pakeisk savo mintis.“ Nepasiduok negatyvioms mintims, nustoks save lyginti su kitais, liežuvauti ir skųstis. Neatrodo sudėtinga. Be to, dauguma žmonių nuoširdžiai mano, kad mąsto išskirtinai teigiamai. Norint pakeisti savo mąstymą ir patikrinti save, Vilas Bovenas pasiūlė užsidėti violetinę apyrankę ir sąžiningai nešioti 21 dieną ant vienos rankos, nereiškiant jokių nusiskundimų.

Advertisements

Pats autorius rašė, kad jam tai pavyko tik po 3 mėnesių, o dauguma žmonių pasiekia rezultatą po 5–6 mėnesių. Keletą pirmų savaičių apyrankė keliauja nuo vienos rankos ant kitos po 10–20 kartų per dieną, o po kelių mėnesių gali likti ant vienos rankos visą savaitę. Idėja pasirodė tokia nuostabi ir efektyvi, kad ją palaikė milijonai žmonių visame pasaulyje.

Per tą laiką žmogus išmoksta pastebėti daugiau teigiamų momentų savyje ir visame, kas jį supa. Dauguma rašo, kad jiems tarsi raištis nuo akių nukrito – pasirodo, pasaulis ne toks jau ir blogas, o mus kiekvieną dieną supa daugybė iš tikrųjų įdomių ir teigiamų dalykų. Iš pradžių jums sunkiai sekasi tai pamatyti, bet, laikui bėgant, šis pasirinkimas tampa sąmoningesnis, o pasaulis pasikeičia neatpažįstamai.